nb1.hu

Az FTC légiósa Dunaszerdahelyre igazol? Reagált az ügyvezető

Egy nevetséges ajánlatról is beszélt.

Pár napja az NB1.hu is írt arról, hogy állítólag Alekszandar Pesics felkelthette a szlovák élvonalban edződő Dunaszerdahely érdeklődését.

A szlovák bajnokság tavaszi idénye szombaton rajtol, ennek apropóján a DAC csütörtökön sajtótájékoztatót tartott. Az nso.hu beszámolója szerint Pesics is szóba jött az eseményen. Az ügyvezető, Jan Van Daele cáfolta a Pesics megszerzéséről szóló híreket.

A héten az is eldőlt, hogy a szezont Redzic Damir nélkül folytatja a dunaszerdahelyi gárda. Jan Van Daele érdekes részleteket osztott meg a magyar válogatott támadó klubváltásáról. Többek között az is kiderült, hogy az FC Köbenhavn egy nevetséges ajánlattal jelentkezett.

„Amikor a klubok érdeklődni kezdtek Damir iránt, úgy határoztunk, hogy nem adunk el játékost. Ezen a véleményen volt a vezetőség, az edző és a tulajdonos is. Az első ajánlat január elején, még a törökországi edzőtábor előtt, Koppenhágából, az FC Köbenhavntól érkezett, de az összeg nevetséges volt, nagyon távol állt az elképzeléseinktől. Már ekkor ott volt a játékos és az ügynöke fejében az átigazolás gondolata. Ezután érkezett egy komolyabb ajánlat Salzburgból. A játékos, az édesapja és az ügynöke egyértelműen jelezték, hogy Damir távozni szeretne. Szeretném kiemelni a hozzáállását: végig becsületesen, rendkívül profi módon dolgozott. Később a glasgow-i Celtic és a Rangers is ajánlatot tett.

Úgy tudom, a Celtic jobb személyes feltételeket kínált, de Damir a Salzburgot választotta: azon az úton szeretne végigmenni, amelyet Szoboszlai Dominik is bejárt.

Az volt a feladatom, hogy olyan megállapodás szülessen, amely mindhárom félnek megfelel és a tulajdonos is jóváhagyja. Szomorúak vagyunk a távozása miatt, ugyanakkor büszkék is lehetünk. Olyan játékost neveltünk ki, aki európai kupákban szereplő klubhoz igazolt” – idézi az nso.hu Van Daele szavait.

A DAC a második helyen áll a szlovák bajnokságban, hátránya egy pont az éllovas Slovannal szemben.

Ebben a cikkünkben arról írtunk, hogy Redzic mit érzett akkor, amikor Szoboszlai gratulált neki a klubváltásához.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC