nb1.hu

Tehetséges amerikai védőt igazolt le az FTC

Eleinte az NB III-as csapatban számítanak rá.

Az FTC a hivatalos oldalán számolt be arról, hogy Griffin Garnett a zöld-fehér klubban folytatja a karrierjét. A 19 éves védő az amerikai negyedosztályú Richmond Kickers csapatától érkezett a Fradihoz.

A közlemény szerint a 19 éves védő a Kickersben 56 meccsen szerepelt, a fellépései során 2 gólpasszt osztott ki. A bejelentés szerint eleinte az FTC II-ben számítanak rá, de Hajnal Tamás szerint a jövőben akár az első csapatig is eljuthat az új szerzemény.

„Griffin Garnett személyében egy amerikai U20-as válogatott kerettag belső védőt igazoltunk le. Nálunk töltött most mintegy három hetet, ahol testközelből felmérhettük a képességeit. Most elsősorban a második csapatban fog szerepelni, de úgy ítéltük meg, hogy olyan potenciállal rendelkezik, ami közép és hosszú távon lehetővé teszi, hogy a felnőtt csapatunkhoz is el tudjon érni. Az előttünk álló időszakban intenzíven fogunk dolgozni, hogy közösen a lehető legtöbbet hozzuk ki belőle” – idézi a fradi.hu a sportigazgatót.

Garnett januárban az U20-as amerikai válogatott edzőtáborába kapott meghívót.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC