A Paks feltette az i-re a pontot, a Puskás Akadémia megelőzte a szabálytalan gólokat szerző Vidit

Nagy Zsolt duplázott, a paksiak két tizenegyest is kihagytak.

Az NB I-ben szombaton eldőlt, hogy a bajnoki címet korábban megszerző Ferencváros mögött mely együttesek végeznek még a dobogón. A szezon utolsó fordulója előtt a Paks a második helyen állt 55 ponttal, a harmadik Vidi 53, míg a negyedik Puskás Akadémia 52 egységgel rendelkezett. A szerdán története első kupagyőzelmét megszerző paksiak az élvonaltól búcsúzó Kisvárdát fogadták, a fehérváriak a Diósgyőrt látták vendégül, a felcsútiak pedig a DVSC-vel csaptak össze a Pancho Arénában.

A szünetben a Paks és a Puskás Akadémia is jó helyzetben volt, előbbi 1-0-ra, utóbbi pedig 2-1-re vezetett. Bognár György együtteséből Mezei szerzett gólt a 34. percben.

Ezt megelőzően Könyves Norbert tizenegyesét a 20. minutumban a várdai kapus, Kovács Marcell kivédte. A Pancho Arénában előbb Nagy Zsolt volt eredményes büntetőből, majd Komáromi duplázta meg a felcsúti fórt.

A szünet előtt Bódi góljával szépítettek a cívisvárosiak. Hozzá kell tenni, hogy a hajdúsági csapatból Manrique az első játékrész derekán piros lapot kapott. Karamoko ugyan a 26. percben bevette a diósgyőri kaput, ám a VAR lest látott, így maradt a 0-0. A második játékrész előtt a képzeletbeli dobogó második fokán a Paks, a harmadikon pedig a Puskás Akadémia állt.

A pihenőt követően Nagy Zsolt akcióból is beköszönt, ezzel 3-1-re módosult a Puskás Akadémia-DVSC találkozó állása. A másik két összecsapáson sokáig „befagyott az eredmény”. Aztán a paksiak helyzete is kényelmesebbé válhatott volna, de Könyves után Hahn sem tudott értékesíteni egy tizenegyest. A 84. percben Hahn javította a hibáját, így kétgólosra duzzadt a paksiak fórja. Közben Colley bevette a Loki kapuját, de nem sokáig ünnepelhetett, mivel a VAR szabálytalanságot fedezett fel. A lefújás előtt felpörögtek az események: a várdaiak szépítettek, Komáromi Nagy Zsolthoz hasonlóan duplázott. A Vidi a hajrában beköszönt, de a videóbíró ezt a gól is elvette. A szurkolóknál eléggé elszakadt a cérna, különböző tárgyakat dobáltak a pályára, de a közjáték ellenére folytatódhatott a küzdelem.

A Paks remek hetet zárt, hiszen a kupagyőzelem után a bajnokságban megszerezte az ezüstérmet. A Puskás Akadémia a fölényes győzelmével a harmadik pozícióban zárt. A Vidi lett a forduló vesztese, mivel kicsúszott a kezéből a bronzérem.

A Paks az Európa-liga, a Puskás Akadémia és a Fehérvár FC a Konferencia-liga selejtezőjében állhat rajthoz a nyáron.

OTP Bank Liga, 33. forduló:
Paksi FC-Kisvárda Master Good 2-1 (1-0)
Paks, v: Andó-Szabó
gólszerzők: Mezei (34.), Hahn (84.), illetve Spasic (91.)
sárga lap: Szabó B. (50.), illetve Melnyik (38.), Cipetic (72.), Matic (78.), Ilievszki (82.)
Paks: Szappanos – Vas, Kinyik, Lenzsér – Kovács K., Mezei (Horváth K., 88.), Vécsei (Hahn, 76.), Haraszti, Silye (Kocsis B., 88.) – Szabó B. (Papp K., 64.), Könyves (Böde, 64.)
Kisvárda Master Good: Kovács M. – Stefan (Cipetic, a szünetben), Lippai, Jovicic (Széles, a szünetben), Körmendi – Melnyik (Osztrovka, 81.), Matic – Navratil, Makowski, Camaj (Spasic, 71.) – Mesanovic (Ilievszki, 71.)

Puskás Akadémia FC-Debreceni VSC 4-1 (2-1)
Felcsút, v.: Rúsz
gólszerzők: Nagy Zs. (15., 49. – az elsőt tizenegyesből), Komáromi (36., 90.), illetve Bódi (45+4.)
sárga lap: Plsek (47.), Komáromi (73.), Colley (96.), illetve Tuboly (34.)
piros lap: Manrique (24.)
Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon (Levi, 71.) – Szolnoki (Corbu, 70.), Nissilä (Colley, 79.), Plsek (Favorov, 79.) – Nagy Zs., Puljic (Vékony, 84.), Komáromi
Debreceni VSC: Megyeri (Erdélyi, 82.) – Tuboly, Baranyai, Romancsuk, Manrique – Ojediran, Bódi (Gellén, 83.), Szuhodovszki – Vajda (Cibla, 82.), Dzsudzsák (Batai, 76.), Domingues (Hornyák, 69.)

Fehérvár FC-Diósgyőri VTK 0-0
Sóstói Stadion, 6133 néző, v.: Karakó
sárga lap: Gergényi (57.), Spandler (77.), illetve Klimovics (11.), Lund (45+2.), Gera D. (49.), Szabó L. (53.), Jurek (62.), Csorbadzsijszkij (70.)
Fehérvár: Tóth B. – Serafimov, Spandler (Tóth T., 89.), Gergényi – Bese (Stefanelli, 57.), Csongvai, Sigér (Gradisar, 57.), Schőn – Christensen, Katona (Pető, 76.) – Karamoko
Diósgyőr: Ogyincov – Gera D. (Baco, 71.), Szatmári (Csorbadzsijszkij, a szünetben), Lund, Stephen – Bényei, Bokros – Pernambuco (Kampecisz, 80.), Klimovics, Jurek (Franchu, 66.) – Szabó L. (Edomwonyi, 66.)