Újpest-MTK: Király György, piros lap és Varga Roland, a hős

Eseménydúsan alakult a szombati zárómeccs.

ÚJPEST-MTK 1-3

Az NB I 31. fordulójának szombat esti találkozóján az MTK 3-1-re nyert Újpesten. Az egyik német edző, Michael Boris együttese a 7. percben szerzett vezetést a májustól már Dallasban futballozó Schön góljával, majd még az első félidőben egyenlített a másik német edző, Michael Oenning csapata, méghozzá Tallo büntetőjével. A második játékrész egyrészt újpesti lapesőt hozott (Kutrumpiszt második sárgával ki is állította Zierkelbach Péter játékvezető), másrészt Varga Roland bizonyult hősnek, aki duplázni tudott. Az MTK négy ponttal ellépett az Újpesttől, a kék-fehérek üldözik a Paksot és a negyedik helyet. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy pályára lépett a magyar állampolgárságot a héten megkapó George Ikenne-King Patrick, aki a találkozó előtt egyrészt "Király" feliratú mezt kapott a csapattól, másrészt Hajdú B. István, az M4 Sport riportere Király György Patriknak nevezte őt.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZ MTK IRAMVÁLTÁSA

A 70. perc környékén váltottak ritmust támadójátékban, már Varjú távoli lövésénél vagy Nagy Zsombor fejesénél is megszerezhették volna a vezetést jelentő találatot, ami végül Varga Rolandnak jött össze – innen már nem volt visszaút az Újpestnek.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: VARGA ROLAND

Duplája miatt egyértelműen a meccs hőse lett. Kellett hozzá Palincsár is, aki két gólpasszal szolgálta ki őt.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

7. perc: Prosser legurítása után Schön lőtt 20 méterről a bal alsóba, Banai hiába nyújtózkodott, nem tudta elérni a lövést. 0-1

35. perc: Herrera szabálytalankodott Tallóval szemben egy szöglet után, a sértett magabiztosan lőtt a bal alsóba. 1-1

76. perc: Palincsár kiugratásával Varga Roland remek ütemben lépett ki a tizenhatosnál, és ziccerben könnyedén gurított a bal alsóba. 1-2

92. perc: Ismét Palincsár, Varga a labda útja, utóbbi 17-ről ezúttal a jobb alsót választja. 1-3

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

Az Újpest a DVTK-hoz látogat, az MTK a MOL Fehérvárt fogadja csütörtökön.

JEGYZŐKÖNYV:

Újpest FC-MTK Budapest 1-3 (1-1)

Újpest FC: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Ristevski, Antonov (El Ghanassy, 64.) – Simon K. (Bacsa, 71.), Mitrovic, Onovo, Csongvai (Szakály P., 65.) – Junior Tallo, Beridze (Cerqueira, 75.)
MTK Budapest: Mijatovic – Alho (Ikenne-King, 81.), Perkovic (Palincsár, 74.), Nagy Zs., Fereira, Herrera – Varju, Cseke – Prosser (Balázs, 89.), Schön (Vancsa, 81.) – Varga R.

gólszerzők: Junior Tallo (35., 11-esből), illetve Schön (7.), Varga R. (76., 93.)
kiállítva: Kutrumpisz (86.)
sárga lap: Kutrumpisz (43., 86.), Kastrati (52.), Beridze (53.), Onovo (57.), Simon K. (61.), illetve Mijatovic (35.), Varju (46.), Varga R. (85.)