Olaszország-Magyarország: keserédes kettősség

Zúgott a "mindent bele!" a 92. percben!

OLASZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 2-1

Különbségek.

Talán ezzel a szóval lehet a leginkább jellemezni a kedd esti olasz-magyar Nemzetek Ligája-meccset, hiszen egyrészt az Európa-bajnok összességében jobban futballozott és megérdemelten nyert a magyar válogatott ellen, másrészt a hajrában benne volt a levegőben, hogy a mieink akár még ponttal is távozhatnak Cesenából.

Emeljük ki: egy helyenként kifejezetten gyengén játszó, a végére látványosan feljavuló és nagyot küzdő magyar válogatott miatt vagyunk szomorúak, mert az A-divízióban, a legjobbak között egygólos vereséget szenvedtünk az Eb-címvédő vendégeként!

Márpedig ezt néhány évvel ezelőtt még elképzelni is abszurd volt…

Az angolokat kiváló játékkal legyőző válogatott jól kezdett, ám az első félidő második felében nagyon rákapcsoltak az olaszok, remek elfutásokkal és egyéni megoldásokkal törték fel teljesen a magyar védelmet, és Barella bombájának, majd Pellegrini góljának köszönhetően 2-0-ra húztak el.

A levegőben az is benne volt a második félidő elején, hogy összejön a szépítés – Sallai próbálkozását védte Donnarumma az 53. percben -, majd az is, hogy az olaszok végleg eldöntik a meccset, Politano lövése azonban a keresztlécen csattant.

Az 58. percben aztán kettőt cserélt Marco Rossi, Fiola és Styles érkezése pedig felrázta a csapatot.

Három perccel később ez szépítésben nyilvánult meg, Fiola erős centerezésébe ugyanis a menteni igyekvő Mancini ért rosszul, öngóljának köszönhetően 2-1 állt az eredményjelzőn.

A hátralévő félórában becsülettel küzdött, hajtott a válogatott, többször is veszélyeztetett, ám vagy Donnarumma állta a sarat, vagy az olasz védelem volt a helyén.

A hajrában a 17 éves Vancsa Zalán is debütált, ami mindenképpen nagyon ígéretes a jövőre nézve – mint ahogy az is, hogy két fordulót követően a halálcsoportban a 2. pozícióban áll a magyar válogatott. Szégyenkezésre semmiképp sincs ok, szombaton pedig jöhet a javítás a telt házas Puskás Arénában a németek ellen. Sajnos Schäfer nélkül, aki eléggé kérdőjeles sárga lapot kapott, és mivel az angolok ellen is begyűjtött egyet, csak a lelátóról nézheti a meccset.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A MAGYAR TÁBOR

Parádés hangulatot varázsoltak a cesenai stadionba, a 92. percben is zúgott a "mindent bele!".

A MECCS KULCSMOMENTUMA: MARCO ROSSI NAGY PILLANATAI

A szövetségi kapitányunk megmutatta a hazája ellen, hogy becsülettel harcoló és abszolút helytálló válogatottat rakott össze. Mindkét himnuszt énekelte, ahogy azt előre elmondta – nem akármilyen pillanatok lehettek ezek számára.

A magyar válogatott szombaton Németországot fogadja, míg az olaszok Angliába látogatnak.

NEMZETEK LIGÁJA, A-DIVÍZIÓ, 2. FORDULÓ
OLASZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 2-1 (2-0)
Gólszerző:
Barella (30.), Pellegrini (45.), ill. Mancini (61. – öngól)
Sárga lap: Barella (64.), Cristante (91.)  ill. Schäfer (71.)

OLASZORSZÁG: Donnarumma – Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola (Dimarco, 75.) – Lo. Pellegrini (Locatelli, 66.), Cristante, Barella (Tonali, 84.) – Politano (Belotti, 75.), Gnonto, Raspadori (Zerbin, 84.). Szövetségi kapitány: Roberto Mancini
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego (Fiola 58.), Nagy Á. (Styles, 58.), Schäfer (Vancsa, 87.), Nagy Zs.(Bolla, 81.) – Sallai, Szoboszlai – Szalai Á. (Ádám, 87.) Szövetségi kapitány: Marco Rossi

A csoport másik meccsén: Németország-Anglia 1-1 – részletek ide kattintva olvashatóak!

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK:

1. p.: A magyar válogatott kezdte meg a mérkőzést, a mieink fehérben, az olaszok kék mezben léptek pályára.

3.p.: A meccs első védését Dibusz mutatta be, egy fejest magabiztosan hárított a magyar válogatott kapusa.

9. p.: Az előző percekben főleg a mezőnyben zajlott a küzdelem, egyik csapat előtt sem adódott komolyabb lehetőség.

13. p.: Szoboszlai végezhetett el egy szabadrúgást kb. 19 méterről, de az olasz védőfal blokkolt. A VAR visszanézte a jelenetet, de nem kaptunk kezezésért tizenegyest. A Németország-Anglia mérkőzésen sem született még gól.

17. p.: Remek hangulat van a stadionban, és ez nem csak a hazai, hanem a lelkes magyar szurkolóknak is köszönhető. Az eredmény továbbra is 0-0.

21. p.: Egy olasz szögletet követően Mancini fejelhetett, de Dibusz nagy bravúrjának hála nem kerültünk hátrányba.

26. p.: Donnarummának is védenie kellett, az olaszok kapusa Sallai Roland lapos lövését tenyerelte ki.

30. p.: Spinazzola passzolt Barellához, aki a tizenhatos környékéről jobbal lőtt a bal felső sarokba, ezzel megszerezték az olaszok a vezetést. 1-0!

36. p.: Egy jobbról érkező centerezés okozott kisebb riadalmat a magyar kapu előtt, de Lang nagyot mentett.

40. p.: Az előző percek során Dibusznak és Donnarummának is tisztáznia kellett egy-egy szituációnál, mindketten megoldották a feladatukat.

43. p.: A mindössze 18 esztendős Gnonto növelhette volna az olaszok fórját, ám Nego tisztázott.

45. p.: Politano tette középre a labdát jobbról, a második hullámban érkező Pellegrini kb. 8 méterről lőtt a magyar kapu közepébe. 2-0! Ez volt az első félidő utolsó említésre méltó jelenete, jön a szünet. A Németország-Anglia meccs jelenleg 0-0-ra áll.

21.46: Folytatódik a meccs, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

48. p.: Szalai Ádám elől húzza le a labdát Donnarumma.

49. p.: Szalai Ádám passzával Schäfer lépne ki, de a játékvezető szabálytalannak látja a magyar középpályást, így szabadrúgást ítél kifelé.

51. p.: Calabria lövését blokkolja Schäfer, szöglettel jöhetnek az olaszok.

53. p.: Nego tökéletes beadása után Sallai próbálkozik közelről, Donnarumma nagyot véd. Az ismétlésből Szoboszlai ad be, szöglettel jön a magyar válogatott.

55. p.: Politano növelhette volna az olaszok előnyét, de a tizenhatos környékéről leadott bombája a lécen csattant. Ezt követően kisebb tűzijáték alakult ki a kapunk előtt, de megúsztuk ezeket a szituációkat. A csoport másik meccsén még mindig nem esett gól.

58. p.: Marco Rossi kettős cserét hajtott végre: Fiola és Styles érkezett Nego és Nagy Ádám helyére.

61. p.: Szépítettünk! Fiola jobbról tette középre labdát, ami a menteni igyekvő Mancini lábáról jutott az olasz kapu jobb oldalába. 1-2!

63.p.: Közben a csoport másik meccsén a németek Hofmann góljával megszerezték a vezetést Anglia ellen.

69. p.: Egy szépen felépített támadás végén Sallai kb. 15 méterről tüzelt, a labda a léc alá tartott, de Donnarumma védett. A szöglet után Orbán lőtt, ezt is fogta az olaszok kapusa.

76. p.: Az utóbbi időben az olaszok próbáltak nyomást helyezni a mieinkre, de Dibusz kapuját nem sikerült bevenniük. A németek még mindig 1-0-ra vezetnek az angolok ellen.

78. p.: Schäfer két olasz védő szorításában az ötös környékéről estében lőtt, de nem talált kaput, így az eredmény nem módosult.

83. p.: Újabb magyar csere: Nagy Zsolt jött le a pályáról, a helyét Bolla Bendegúz vette át. Aztán Szalai Ádám fejesét biztosan fogta Donnarumma.

87. p.: Újoncot avat a magyar válogatott, hiszen Vancsa Zalánt is beküldte Marco Rossi szövetségi kapitány. Vancsa Schäfert váltotta. Ezt követően Locatelli lapos lövésénél volt résen Dibusz.

90. p.: A hosszabbítás négy perc lesz, az olaszok még mindig 2-1-re vezetnek.

92. p.: Szoboszlai a felezővonal közeléből szabadrúgásból próbálta meglepni a kapujából kilépő Donnarummát, de nem jött be a terve.

95. p.: Vége a mérkőzésnek! A magyar válogatott méltó ellenfele volt az olaszoknak, de sajnos ez nem párosult pontszerzéssel. A mieink szombaton Németországot látják vendégül. A csoport másik meccsén Németország még mindig 1-0-ra vezet Anglia ellen.

22.44: Az angolok végül egy pontot szereztek Németországban, Kane a 88. percben tizenegyesből állította be az 1-1-es végeredményt.