Magyarország-Szerbia: csak egy jó passz kellett volna

Szerdán minden eldől.

Magyarország-Szerbia 1-1 (1-1)

Az Izland elleni Eb-kvalifikációt érő 2-1-es győzelmünk után Szerbiát fogadtuk a Nemzetek Ligájában. A szerbek kevésbé derűsen várhatták a kezdő sípszót, hiszen nekik nem sikerült kiharcolniuk a kijutást az Európa-bajnokságra. A mieinknél különböző okok miatt többek között Gulácsi, Orban, Sallai és Szalai Ádám sem léphetett pályára. Kecskés Ákos először bizonyíthatott a válogatottunkban. A nemzeti együttesünket Gera Zoltán irányította, mivel Cosimo Inguscio koronavírustesztje is pozitív lett. Radonjics góljával ugyan a vendégek szerezték meg a vezetést, de ezt követően egyértelműen mi domináltunk. A fölényünk a 39. percben érett góllá: ekkor Kalmár egyenlített. A második játékrészben már kevesebbszer forogtak veszélyben a kapuk, de a hajrában a szerbek többször is veszélyeztettek, végül sikerült elkerülnünk az újabb gólt. A döntetlennek köszönhetően ugyanúgy nyolc pontunk van, mint az oroszoknak.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: KÖNYVES ELHIBÁZOTT PASSZA

A hajrában egy ígéretes megindulás végén Könyves passza nem sikerült a legjobban, így nem tudtuk kiharcolni a fordítást.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: KALMÁR ZSOLT

A Dunaszerdahely labdarúgója az első félidő végén egy szép összjáték után higgadtan értékesítette a lehetőségét, ezzel nagy szerepet vállalt a pontszerzésből.

A GÓLOK TÖRTÉNETE

17. perc: Egy ívelésbe Jovics fejjel ért bele, a labdával pedig Radonjics iramodott meg, aki végül a jobb alsóba küldte a labdát (0-1).

Streamable Video

39. perc: Szemre is tetszetős adogatás végén Nikolics hozta helyzetbe Kalmárt, aki 11 méterről lőtt a szerb kapu bal alsó sarkába (1-1).

A KÖVETKEZŐ FELADAT

A magyar válogatott az utolsó fordulóban Törökországot fogadja, míg Szerbia Oroszországot látja vendégül. Mindkét összecsapás szerdán 20.45-kor kezdődik.

JEGYZŐKÖNYV

NEMZETEK LIGÁJA B-LIGA
3. CSOPORT, 5. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–SZERBIA 1–1 (1–1)
Budapest, Puskás Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Nyberg (svéd)
Magyarország: Dibusz – Botka, Lang, Kecskés – Bese (Gyurcsó, 78.), Nagy Á., Sigér (Nego, 58.), Holender (Hangya, 68.) – Kalmár, Szoboszlai (Schäfer, 78.) – Nikolics (Könyves, 58.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi (a pozitív koronavírustesztet produkáló kapitányt ezúttal Gera Zoltán helyettesítette a kispadon)
Szerbia: Dmitrovics – Milenkovics, Szpajics, Gudelj – Radonjics (Vlahovics, 79.), Lazovics (Gacsinovics, 58.), Lukics, Ne. Makszimovics (Grujics, 62.), Risztics (Mladenovics, 62.) – Jovics, Tadics (Sz. Milinkovics-Szavics, 79.). Szövetségi kapitány: Alekszandar Jankovics (az eltiltott Ljubisa Tumbakovicsot helyettesítette)
Gólszerző: Kalmár (39.), ill. Radonjics (17.)