Magyar Aranylabda-szavazás 2018: a végeredmény

Öt kategóriában kértük fel voksolásra a szakírókat.

Forrás:

Idén 21. alkalommal került megrendezésre a Magyar Aranylabda-szavazás, mely az nb1.hu találmánya. A labdarúgással foglalkozó szakírók a 2018-as évben nyújtott teljesítmények alapján idén 5 kategóriában adhatták le voksaikat. 
 
Aranylabda-díj
Minden magyar futballista kaphat szavazatot, lehet kapus, mezőnyjátékos, játszhat itthon, lehet légiós, korhatár sem megkötött.
 
Legjobb NB I-es játékos
A magyar NB I-ben szereplő valamennyi játékos közül lehet választani. Lehet magyar, légiós, kapus, mezőnyjátékos, a lényeg, hogy az NB I-ben szerepeljen. 
 
Legjobb magyar edző
Legjobb magyar szakember, dolgozhat nemzeti csapatnál, NB I-ben (alacsonyabb osztályban) vagy külföldön.
 
Legjobb olyan külföldi edző, aki a magyar labdarúgásért dolgozik.
Olyan, nem magyar állampolgárságú edzők versenye, akik a magyar labdarúgásért dolgoznak, nemzeti csapatainknál, bajnokságokban, lehet választani vezetőedző, másodedző vagy pályaedző közül.
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
21 éves korig minden magyar játékos.
 
Kategóriánként három jelöltre lehetett voksolni, az első helyezett 7, a második 5, a harmadik 3 pontot kap. A szavazatok ma 12 óráig érkeznek be az nb1.hu szerkesztőségébe, eredményhirdetés este lesz.
 
Íme, a voksolás végeredménye, alatta meg a szavazók a szavazataikkal.
 

null

null

Aranylabda
1. Gulácsi Péter 106
2. Szalai Ádám 72
3. Willi Orbán 42
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame 102
2. Loic Nego 49
3. Juhász Roland 20
 
Magyar edző:
1. Dárdai Pál 115
2. Herczeg András 56
3. Lőw Zsolt 50
 
Magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző:
1. Marco Rossi 115
2. Marko Nikolics 105
3. Nebojsa Vignjevics 48
 
Utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik 116
2. Kiss Tamás 46
3. Sallai Roland 24
 
 

null

null

Lakat T. Károly labdarúgó szakíró
Aranylabda
1. Gulácsi Péter (RB Leipzig)
2. Willy Orbán (RB Leipzig)
3. Szalai Ádám (Hoffenheim)
 
Legjobb NB I-es játékos 
1.Davide Lanzafame (Honvéd/FTC)
2. Lovrencsics Gergő (FTC)
3. Varga Roland (FTC)
 
Legjobb magyar edző 
1. Dárdai Pál (Hertha BSC)
2. Löw Zsolt (PSG)
3. Herczeg András (DVSC)
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző 
1. Marco Rossi (felnőtt válogatott)
2. Nebojsa Vigjnevics (Újpest)
3. Marko Nikolics (Vidi)
 
Legjobb utánpótlás korú játékos 
1. Szoboszlai Dominik (FC Liefering/RB Salzburg)
2. Kiss Tamás (Haladás/Puskás Akadémia)
3. Csoboth Kevin (Benfica B)
 
 
Sinkó Gábor - StadPro Hungary KFT
Aranylabda
1. Gulácsi Péter
2. Nagy Dominik (FTC/Legia)
3. Varga Roland
 
Legjobb NB I-es játékos 
1. Varga Roland
2. Novothny Soma (Újpest)
3. Holender Filip (Honvéd)
 
Legjobb magyar edző 
1. Dárdai Pál
2. Herczeg András
3. Supka Attila(Honvéd)
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző 
1. Marco Rossi
2. Marko Nikolics
3. Nebojsa Vignevics
 
Legjobb utánpótlás korú játékos 
1. Szoboszlai Dominik
2. Kiss Tamás
3. Majer Milán (Honvéd)
 
 
Turcsik Norbert (Bors)
Aranylabda
1. Gulácsi Péter 
2. Szalai Ádám 
3. Pátkai Máté (MOL Vidi)
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Loic Nego (MOL Vidi)
2. Davide Lanzafame
3. Novothny Soma
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál
2. Lőw Zsolt
3. Szabics Imre (osztrák válogatott)
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marco Rossi
2. Marko Nikolics 
3. Nebojsa Vignjevics
 
Legjobb utánpótláskorú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Kiss Tamás
3. Csoboth Kevin
 
 
Kecskés István - sportfaktor.hu
Aranylabda
1. Novothny Soma 
2. Varga Roland
3. Eppel Márton (Honvéd)
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame 
2. Loic Nego
3. Danko Lazovics (Vidi)
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál 
2. Herczeg András
3. Supka Attila 
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marko Nikolics 
2. Nebojsa Vignjevics 
3. Marco Rossi 
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik 
2. Szerető Krisztofer (Stoke City/FTC)
3. Schőn Szabolcs (MTK)
 
 
Dr. Dénes Tamás - Infostart
Aranylabda
1. Gulácsi Péter    
2. Szalai Ádám    
3. Juhász Roland (MOL Vidi)
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Juhász Roland    
2. Loic Nego    
3. Davide Lanzafame
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál    
2. Löw Zsolt    
3. Herczeg András
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marko Nikolics    
2. Marco Rossi    
3. Nebojsa Vignjevics
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik    
2. Kusnyír Erik (DVSC)
3. Kiss Tamás
 
 
Hatos Szabolcs - Népszava
Aranylabda 
1. Gulácsi Péter
2. Juhász Roland
3. Szalai Ádám
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Juhász Roland
2. Lovrencsics Gergő
3. Sigér Dávid (Balmazújváros/FTC)
 
Legjobb magyar edző 
1. Lőw Zsolt
2. Dárdai Pál
3. Herczeg András
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marco Rossi
2. Marko Nikolic
3. Nebojsa Vignjevic
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Sallai Roland
2. Szoboszlai Dominik
 
 
Hegedűs Gábor - Origo
Aranylabda
1. Gulácsi Péter 
2. Szalai Ádám 
3. Willi Orbán 
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame 
2. Ivan Petrjak (Ferencváros)
3. Varga Roland 
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál 
2. Herczeg András 
3. Supka Attila 
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marco Rossi 
2. Marko Nikolics
3. Szergej Rebrov 
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik 
2. Kiss Tamás 
3. Zuigeber Ákos (MTK)
 
 
 
Gergelics József - MTI
Aranylabda
1. Szalai Ádám 
2. Gulácsi Péter
3. Willi Orbán 
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Holender Filip 
3. Varga Roland 
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál
2. Herczeg András
3. Supka Attila
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marco Rossi 
2. Marko Nikolic 
3. Nebojsa Vignjevic 
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Zsótér Donát (Újpest)
3. Gazdag Dániel (Budapest)
 
 
Gáll András - Magyar Nemzet (az nb1.hu korábbi főszerkesztője)
Aranylabda
1. Willi Orbán
2. Gulácsi Péter
3. Szalai Ádám
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Gróf Dávid
2. Davide Lanzafame
3. Ivan Petrjak
 
Legjobb magyar edző
1. Herczeg András
2. Dajka László
3. Csertői Aurél
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marco Rossi
2. Szergej Rebrov
3. Marko Nikolics
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Schäfer András (MTK)
3. Zsóri Dániel (DVSC)
 
 
Gelei József - szakíró
Aranylabda-díj 
1. Szalai Ádám
2. Gulácsi Péter
3. Kádár Tamás (Dinamo Kijev)
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Loic Nego
3. Gróf Dávid (Honvéd)
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál
2. Herczeg András
3. Supka Attila
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1.Marco Rossi
2. Marko Nikolics
3. Nebojsa Vignjevics
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Schafer András
3. Kiss Tamás
 
 
Katona László - Kossuth Rádió
Aranylabda
1. Willi Orbán 
2. Gulácsi Péter 
3. Sallói Dániel (Sporting Kansas City) 
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Loic Nego
2. Davide Lanzafame 
3. Lovrencsics Gergő
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál  
2. Lőw Zsolt  
3. Supka Attila 
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marko Nikolics 
2. Nebojsa Vignjevics
3. Marco Rossi 
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Kiss Tamás  
2. Szoboszlai Dominik
3. Szalai Attila (Mezőkövesd)
 
 
Filippov Gergely - Reggeli Start
Aranylabda
1. Szalai Ádám
2. Gulácsi Péter
3. Sallói Dániel
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Loic Nego
3. Gróf Dávid
 
Legjobb magyar edző 
1. Dárdai Pál
2. Lőw Zsolt
3. Csertői Aurél
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző 
1. Marco Rossi
2. Marko Nikolic
3. Nebojsa Vignjevic
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Kiss Tamás
3. Banó-Szabó Bence
 
 
Szabó Máté - Sport TV
Aranylabda
1. Gulácsi Péter
2. Willi Orban
3. Szalai Ádám
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Pátkai Máté
3. Tőzsér Dániel (DVSC)
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál
2. Löw Zsolt
3. Herczeg András
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marko Nikolics
2. Marco Rossi
3. Szerhij Rebrov
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Kiss Tamás
3. Schäfer András
 
 
Juha Pál - Digi Sport
Aranylabda
1. Gulácsi Péter
2. Szalai Ádám
3. Lovrencsics Gergő
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Lovrencsics Gergő
3. Juhász Roland
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál
2. Lőw Zsolt
3. Szabics Imre
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marco Rossi
2. Marco Nikolics
3. Nebojsa Vignjevics
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Zsótér Donát
2. Szoboszlai Dominik
3. Vida Máté (Vasas/DAC)
 
 
Pajor-Gyulai László - Magyar Nemzet (az nb1.hu korábbi főszerkesztője)
Aranylabda
1. Willi Orbán
2. Gulácsi Péter
3. Szalai Ádám 
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Holender Filip
3. David N'Gog
 
Legjobb magyar edző
1. Herczeg András
2. Supka Attila
3. Feczkó Tamás
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marco Nikolics
2. Marco Rossi
3. Szergej Rebrov
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Gazdag Dániel
2. Zsótér Donát
3. Varga Kevin
 
 
Hanti Gábor - Ripost sportrovatának a szavazatai
Aranylabda
1. Szalai Ádám
2. Orbán Willi
3. Gulácsi Péter
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Loic Nego
3. Juhász Roland
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál
2. Herczeg András
3. Lőw Zsolt
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző
1. Marko Nikolics
2. Marco Rossi
3. Nebojsa Vignjevics
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Sallai Roland
3. Kiss Tamás
 
 
Bodnár Botond - M4 Sport
Aranylabda-díj
1. Gulácsi Péter
2. Sallói Dániel
3. Szalai Ádám
 
Legjobb NB I-es játékos
1. Davide Lanzafame
2. Loic Nego
3. Kovács István
 
Legjobb magyar edző
1. Dárdai Pál
2. Lőw Zsolt
3. Feczkó Tamás
 
Külföldi edző
1. Marco Rossi
2. Marko Nikolic
3. Nebojsa Vignjevic
 
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik
2. Sallai Roland
3. Schafer András
 
 
Szabó Szilárd – Kossuth Rádió
Aranylabda
1. Sallai Roland
2. Gulácsi Péter 
3. Szalai Ádám
 
Legjobb NB I-es játékos 
1. Ivan Petrjak 
2. Loic Nego 
3. Lovrencsics Gergő
 
Legjobb magyar edző 
1. Dardai Pál 
2. Kuttor Attila 
3. Csertői Aurél
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző 
1. Marco Rossi 
2. Marko Nikolic 
3. Nebojsa Vignjevics
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Szoboszlai Dominik 
2. Zsótér Donát 
3. Gazdag Dániel
 
 
Burkovits Ferenc - Bors
Aranylabda
1. Juhász Roland
2. Gulácsi Péter
3. Szalai Ádám
 
Legjobb NB I-es játékos 
1. Davide Lanzafame
2. Koszta Márk (Mezőkövesd)
3. Pátkai Máté
 
Legjobb magyar edző 
1. Dárdai Pál
2. Csertői Aurél
3. Feczkó Tamás
 
Legjobb magyar labdarúgásért dolgozó külföldi edző 
1. Marco Nikolics
2. Marco Rossi
3. Szerhij Rebrov
 
Legjobb utánpótlás korú játékos
1. Sallai Roland (Freiburg)
2. Schäfer András (MTK)
3. Szoboszlai Dominik
 
A Magyar Aranylabda eddigi győztesei:
 
1998, 1999, 2000, 2001: Király Gábor (Hertha BSC)
2002: Lisztes Krisztián (Werder Bremen)
2003: Szabics Imre (VfB Stuttgart)
2004, 2005: Gera Zoltán (West Bromwich Albion)
2006: Dárdai Pál (Hertha BSC)
2007, 2008: Hajnal Tamás (Karlsruhe, Borussia Dortmund)
2009: Juhász Roland (RSC Anderlecht)
2010: Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven)
2011: Juhász Roland (RSC Anderlecht)
2012: Szalai Ádám (1. FSV Mainz)
2013: Huszti Szabolcs (Hannover 96)
2014: Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moszkva)
2015: Király Gábor (Szombathelyi Haladás)
2016: Nagy Ádám (Bologna)
2017: Nikolics Nemanja (Chicago Fire)
 
Cikkben megtalálható fotók: MLSZ/Facebook

Legfrissebb híreink