nb1.hu

FTC: nagyon furcsa ügy, botrányhős csatár érkezhet

Az átigazolása is elég balhés lehet.

Egybehangzó belga és ciprusi sajtóértesülések szerint hétfő este Didier Lamkel Zé meggondolta magát, és mégsem igazol Lang Ádám csapatához, a ciprusi Omonia Nicosiához, hanem a Ferencvárosnál folytathatja a pályafutását.

A belga Royal Antwerp alkalmazásában álló, legutóbb kölcsönben a francia Metznél futballozó 25 éves kameruni csatár már Cipruson tartózkodott, hogy aláírja a szerződését az Omoniánál, ám az utolsó pillanatban befutott a Fradi ajánlata, ami mindent megváltoztatott – ugyanis inkább Magyarországra szeretne igazolni, ami anyagilag is jobban megérné neki.

Mint azt az ulloi129.hu is jelezte, a belga Nieuwsblad és a ciprusi 24sports.com.cy értesülései szerint Lamkel Zé Ciprusról egyenesen Budapest felé vette az irányt, hogy tárgyaljon a Fradi vezetőségével. Ezzel párhuzamosan arról is beszámoltak, hogy az Omonia nem hagyja annyiban az ügyet, és hivatalos panasszal fog élni a FIFA-nál, hiszen tényleg már csak az aláírás hiányzott a szerződésről. 

Lamkel Zé karrierjében nem ez az első balhés ügy. 2021 januárjában azzal került a figyelem középpontjába, hogy az Antwerp edzőkomplexumánál a rivális Anderlecht mezében jelent meg, hiszen ezzel akarta tudatni, hogy távozni szeretne a klubtól – más kérdés, hogy végül be sem engedték őt az edzésre. 2022 januárjában pedig viharos körülmények között hagyta ott a DAC együttesét: a dunaszerdahelyiek az alábbi közleménnyel "búcsúztak" a csatártól.

"A DAC közös megegyezéssel szerződést bontott Didier Lamkel Zével. A 25 éves kameruni játékos tavaly szeptemberben a belga Royal Antwerpen együttesétől érkezett hozzánk kölcsönjátékra. A megállapodás eredetileg az aktuális szezon végéig szólt.

Didier Lamkel Zé összesen 7 alkalommal lépett pályára a Fortuna Ligában, egy rajtot a Slovnaft Cup-ban is jegyzett. Ez idő alatt összesen 2 gólt és 3 gólpasszt gyűjtött.

„A játékos nyilvánosan, több alkalommal is kifejezte távozási szándékát. Szerettük volna lezárni a találgatásokat, ezért úgy gondoltuk, hogy ez a legjobb megoldás minden érintett fél számára. Nem akarunk olyan klub lenni, amelyet a játékosok csak kényszermegoldásként választanak, miközben csak a saját érdekeiket tartják szem előtt” – kommentálta Lamkel Zé távozását Jan Van Daele, a DAC sportigazgatója."

Az egyszeres kameruni válogatott játékos egyébként idén a Metz előtt az orosz Khimkinél szerepelt, onnan a háborús helyzet miatt távozott. Minden sorozatot figyelembe véve a 2021/22-es szezonban 20 tétmeccsen 7 gólt és 3 gólpasszt jegyzett. Piaci értéke a Transfermarkt szerint 3,5 millió euró.

Érdekesség, hogy a Metznél töltött időszaka során, áprilisban már nyilatkozott arról, volt megkeresése a Ferencváros részéről. 

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC