Két magyar telel a Bundesliga élén.

Felemásra sikeredett a Bundesligában légióskodó magyaroknak az idei zárás. Gulácsiék hátrányból fordítottak, Sallaiék szoros meccsen játszottak döntetlent, míg Szalaiék emberelőnyből kaptak ki.

RB Leipzig – Augsburg 3-1 (Laimer K. 68., Schick P. 80., Poulsen Y. 90.. ill. Niederlechner F. 8.)

Gulácsiék hamar hátrányba kerültek, már a 8. percben megszerezték a vezetést a vendégek. A szünet után talált magára a Lipcse és a lefújásig három gólt rámoltak be az Augsburg hálójába. Gulácsi végigjátszotta a meccset, míg Willi Orbán még mindig térdsérüléssel bajlódik.

Mainz – Leverkusen 0-1 (Alario R. 93.) – piros lap: Wendell 77. (Leverkusen)

A Bajnokok Ligájában is megforduló Bayer Leverkusent fogadták Szalaiék. A mérkőzés 77. percében emberelőnybe kerültek a hazaiak, ám végül az utolsó pillanatokban megszerezték a győzelmet a vendégek. A magyar válogatott támadó 66. percet volt a pályán.

Schalke – Freiburg 2-2 (Serdar S. 26., Kutucu A. 80., ill. Petersen N. 54. – 11-esből, Grifo V. 67. – 11-esből)

Sallai csapata is hátrányba került az első félidőben, a második játékrészre ébredtek fel. Egy akciógóllal és egy értékesített büntetővel megfordították az állást, ám a 80. percben egalizált a Schalke, ezzel beállítva a végeredményt. Sallai izomsérülés miatt nem lépett pályára.

A Lipcse a tabella élén telel 37 ponttal, a Freiburg a 8. 26 egységgel, míg a Mainz a 14. 18 gyűjtött ponttal.