Átfogó elemzést készített az európai szövetség.
Mint minden évben, úgy idén is kiadta az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a legfrissebb jelentését az európai klubfutballról, ahol egy összefogó riportban mutatja be az országok és klubok közötti különbségeket. A 14. UEFA Club Licensing Benchmarking-jelentésben elsősorban pénzügyi és szervezési sémákat vizsgálnak meg. Terítéken a 2021–2022. évi bajnoki idény.
Az ötvenöt tagország több mint hétszáz futballklubja között a magyarok sem maradhattak ki, illetve az NB I-es bajnokság.
LÉGIÓSOK
Az NB I-es játékosok 44 százaléka külföldi. Ezen kimutatásban 20. helyen áll Magyarország. Bár ez a statisztikai adat a tavalyi szezonra vonatkozik, szinte biztosan állítható, hogy pozitív változás nem történt idei szezonban sem.
BEVÉTEL
A pandémia okozta pénzügyi helyzet szinte minden országban nehézségek okozot. A kevés kivételek között van Magyarország, ahol nemhogy csökkentek a bevételek, hanem még növekedni is tudtak. Emellett hazánk mindenkit megelőz a pandémia alatti 26 millió eurós, adózás előtti bevétellel.
A JÁTÉKOSOK KIPRÓBÁLÁSA
A világjárvány miatt új szabályt vezetett be az UEFA, a meccsekénti öt-öt cserelehetőséget. Ezek alapján a Kisvárda 40 játékos küldött pályára, ami a legtöbb az NB I-ben, de még a listán is az élmezőnyhöz tartozik, a legkevesebb játékossal az MTK tervezett, itt a szám 24 volt.
A FIATALOK ARÁNYA
A húsz éven aluli játékosok aránya mindössze négy százalék az NB I-ben. Ennél kevesebb csak öt országban van. Bár mindent elkövet a Magyar Labdarúgó Szövetség a magyar fiatalok minél több játékpercéért, egyelőre még nagy előrelépés nem történt az ügyben. Legalábbis európai mércével mérve. Érdekesség, hogy az osztrákoknál ez a szám 35 százalék.
A KLUBOK GAZDÁLKODÁSA
Ezen összehasonlításban a 18. helyen áll Magyarország. A klubok mindössze a bevételek 55 százalékát fordítják a játékosok bérére.
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)