Magyar Kupa: a Puskás Akadémia bírta jobban az idegek harcát

Tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról.

FRISSÜL!

Puskás Akadémia-Újpest 0-0 (0-0) büntetők után: 5-4

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: MARKEK TAMÁS

A hazaiak kapusa jól védett a találkozón. 120. percet követően sem kapott gólt és a büntetőpárbajban a legfontosabb újpesti lövést is védte. Teljesítményével nagyban hozzájárult a továbbjutáshoz.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: BATIK BENCE BÜNTETŐJE

A Puskás Akadémia védője ötödikként állt a labda mögé a büntetőpárbajban. Batik Bence higgadtan a kapu bal oldalába lőtte a labdát, mellyel továbbjutottak.

A TIZENEGYESPÁRBAJ:

Az újpesti Boumal lövi az első büntetőt. A középpályás a tűpontosan a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1!

A felcsútiak közül elsőként Puljic érkezik. A támadó félmagasan a kapu jobb oldalába talált. 1-1!

A második lila-fehér tizenegyest Simon Krisztián végzi el, azonban a vendégek játékosa kapu fölé lőtt. Marad az 1-1!

Bár Van Nieff lövésébe beleér Nikolics, de végül nem tudta védeni a balra tartó lövést. 2-1!

Antonov higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába. A kapus a másik irányba vetődött 2–2!

Corbu balra tartó lövését Nikolics hárítani tudta. A felcsútiak is hibáztak egyet, marad a 2-2!

Katona higgadtan középre passzolja a labdát. 3-2!

Gruber nem cicomázta nagy erővel lőtt a kapus jobb sarkába. 3-3!

Csongvai sem hibáz, pontos lövése a jobb alsóban pihen. 4-3!

Favorov is a jobb alsót veszi célba és ő is sikerrel jár. 4-4!

Ötödik újpesti lövőként Gouré érkezik. A vendégek támadója lassan, darabosan futott neki a labdának, amit végül nem helyezett eléggé és a lövés ereje sem volt megfelelő. Markek hárított, marad a 4-4!

Batik állt a labda mögé, aki jobbal a kapu közepébe lőtt, ezzel továbbjutott a Puskás Akadémia. 5-4!

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
PUSKÁS AKADÉMIA FC–ÚJPEST FC
0–0 – tizenegyesekkel 5–4

Felcsút, Pancho Aréna, 1720 néző. Vezeti: Bogár Gergő (Georgiou Theodoros, Szert Balázs)
PUSKÁS AKADÉMIA:

Markek – Bartolec (Slagveer, 88.), Spandler,  Stronati, Nagy Zs. (Brandon, 106.) –  Batik – Levi (Van Nieff, 94.), Favorov, Baluta, Corbu – Zahedi (Pulijc, 60.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
ÚJPEST:

D. Nikolics – Pauljevics, Kastrati (Csongvai, 50.), Diaby, Antonov – Onovo (Simon K., 83.), Hall – Csoboth (Varga Gy. B., 112.) Katona M., Jakobi (Boumal, 68.) – Mudrinszki (Gouré, 91.). Vezetőedző: Milos Kruscsics

Az MTI beszámolója:

A Puskás Akadémia jutott utolsóként a legjobb nyolc közé a labdarúgó MOL Magyar Kupában, miután tizenegyespárbajban legyőzte az Újpestet a csütörtökön játszott nyolcaddöntős mérkőzésen.

A Magyar Kupában a Puskás Akadémia először győzte le a fővárosi lila-fehér együttest. A felcsúti találkozón 90 perc alatt nem sok veszélyt jelentettek a csapatok a kapukra, igaz, a hajrában valamelyest felpörgött a meccs és nagyobb volt az iram, gól azonban nem esett. A hosszabbításban inkább a küzdelem dominált, javarészt a mezőnyben folyt a játék, így végül maradt a gól nélküli döntetlen és jöhetett a tizenegyespárbaj. Ennek során a felcsúti csapat játékosai céloztak pontosabban, és hat sorozat után 5-4-re nyertek.