Két jól építkező, gólra törő együttes csap össze.
Mind a Zalaegerszeg, mind vendége, az Újpest játékstílusa adott egy szórakoztató mérkőzéshez. Ha a lilák befejezésben is felnőnek saját támadópotenciáljuk mellé, akkor pedig a mérkőzés kimenetele is abszolút megjósolhatatlan.
Hat helyezés és mindössze két pont választja el az OTP Bank Liga tabelláján a ZTE-t az Újpesttől. A Zalaegerszeg 15 pontjával a forduló előtt az 5. helyen áll, míg a lilák 13 megszerzett egysége az utolsó előtti helyre elég, ráadásul a két csapat közül pont a jobban álló játszott eddig eggyel kevesebb meccset.
Még ha a helyezésekből ez nem is szembetűnő, a bajnokság második és harmadik legjobb helyzetkialakító csapata mérkőzik meg egymással, az Újpest átlagosan meccsenként 1,84-es xG-t, míg a Zete 1,62 várható gólra elég lehetőséget hoz össze. A semleges nézőknek ez jó szórakozást ígér, a vendégeknek viszont fejvakarást, hiszen míg a zalaiak 20 lőtt gólja nagyjából pont annyi, mint amennyi a matek szerint jár nekik, Milos Kruscsics csapata ezzel szemben csak 16-szor talált a kapuba a várható 24 (egész pontosan 23,92) helyett.
A IV. kerületben egyébként ha eredményekben nem is, játékban már mérkőzések óta látszik a javulás. A Puskás ellen már a gólzsák is kiszakadt, apró szépséghiba, hogy a 3 gól mellé ugyanennyit be is szedett a csapat, így ez is csak döntetlenre volt elég. Ha pedig tovább akarunk kukacoskodni, azt sem árt megjegyezni, hogy Csongvai harmnicon túli bombája sem éppen az olajozott támadójáték, sem mint egy remek egyéni felismerés és megmozdulás koronája.
A ZTE és az Újpest egyébként nem csak a minőségi helyzetek kialakításában, de a támadásépítésben is kéz a kézben vágtatnak az élmezőnyben. A megkísérelt progresszív passzok terén a csapatok eddigi teljesítménye dobogós, vagy ahhoz közeli, míg az Újpest ezek sikerességében is kifejezetten jó arányt mutat. A ZTE sikeres kísérletei bár nem tesznek ki ekkora hányadot, de mivel ők is sokat próbálkoznak támadásépítést szolgáló átadásokkal, a mennyiség itt segít mérsékelni a minőségbeli különbséget.
A gólok mellett tehát a jó játékot sem túlzás elvárni a felektől, de vajon mi a helyzet az esélyekkel? A fogadóirodák – ahogy sok klasszikus háromesélyes meccsnél, itt is – enyhén a hazai együttes felé hajlanak, amit a szezon eddigi részét elnézve nehéz is lenne vitatni. Mi viszont mutatunk egy olyan statisztikát, amire jó lesz odafigyelnie a zalaiaknak, hiába pazarló ugyanis a lilák támadójátéka, ha a Zete sok lehetőséghez juttatja majd őket.
Labdavesztésekben például éppen a Zalaegerszeg a „legjobb”, meccsenkénti 60 eladott labdájukkal csak a Paks és a Kecskemét tud lépést tartani, a mezőny többi része ennél egy fokkal jobban megbecsüli, ha nála van a játékszer. És hogy miért kerülhet ez sokba Milos Kruscsics csapata ellen?
Mert az Újpest nem rest megkísérelni a labdaszerzést már az ellenfél térfelén sem, sőt. Mennyiségben meccsenkénti alig 65 védekező akciójával a vendégek masszívan alsóházasak ebben a mutatóban, a ZTE pedig közel 79-cel második a Puskás mögött. Ami viszont a harcmodort illeti, a lilák hőtérképe erősen vöröslik az ellenfél térfelén, ami kifejezetten kellemetlen lehet egy labdát eladni hajlamos csapat számára.
A meccsre tehát a háromesélyes és a hatpontos című kopottas jelző is gond nélkül ráillik, de minden okunk megvan arra is, hogy egy szórakoztató, magyar szinten színvonalas összecsapásban bízzunk. Ha tippelnünk kéne, mi a gólesőre tennénk, ugyanakkor abban sem vagyunk biztosak, hogy az Újpest pechszériája nem épp Zalában szakad meg.
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)