DAC: csereként is remekelt Kalmár Zsolt – reakció

Egyre jobb formában a csapatkapitány.

Hátrányból fordítva 3-1-re nyert a Dunaszerdahelyi AC csapata a Besztercebánya otthonában a Fortuna Liga 16. fordulójában. A sérülése után egyre több lehetőséget kapó Kalmár Zsolt, a félidőben állt be és hamar meghálálta edzője Adrian Gula bizalmát. A felvidéki együttes csapatkapitánya a 75. percben betalált, majd hat perccel később egy gólpasszt is kiosztott. A 27 éves játékosnak ez volt a negyedik gólja a szezonban. A győzelmet követően a DAC már második a tabellán, hat ponttal lemaradva a nagy rivális Slovan Bratislava mögött.

“Nagyon örülünk, hogy nyertünk. Nagyon fontos győzelmet arattunk. Kiegyenlített meccs volt, mindkét csapatnak voltak helyzetei, de szuper, hogy a mi javunkra dőlt el a találkozó. Nagyon sok munkát tettünk bele a meccsbe, és sikerült idegenben begyűjtenünk a három pontot. Minden meccsen azon dolgozom, hogy visszanyerjem a formámat és hogy minél több gólt szerezzek. Ballal átvettem, a másik lábbal ellőttem. Szerencsére a füvön megcsúszott a labda és a kapus nem tudta védeni. Óriási öröm, élmény volt, amikor a labda hálóba került. A sérülésem után folyamatosan kapom a játéklehetőségeket, úgy érzem, élek is vele. A csapat nagyon jól összeszedte magát a kupabúcsút követően, a legutóbbi két bajnokin egyaránt fordítottunk és már a második helyen állunk”– mondta a Nemzeti Sportnak a találkozó után Kalmár Zsolt.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
16. FORDULÓ

Dukla Banská Bystrica–DAC 1904 1–3 (Fasko 39., ill. Andzouana 44., Kalmár Zs. 75., Gavrics 81.)