Kisvárda-ZTE: dicséret az újpestieknek

Először fordult elő a Várdával.

Kisvárda-ZTE 2-1 (1-0)

A zord időjárási körülmények miatt a Kisvárda a Szusza Ferenc Stadionban fogadta a Zalaegerszeget. Amióta NB I-es a Várda, először fordult vele elő, hogy a hazai meccsét albérletben kellett megvívnia – ezt már jeleztük mai előzetesünkben is.

Gólgazdag rangadó jöhet, a kispesti kapus poénjai, először fordul elő a Kisvárdával – előzetes – NB1.hu

Az összecsapás 2-1-es várdai győzelemmel végződött, így a ZTE öt bajnoki óta nem tudott diadalmaskodni. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy Futács kiállítása miatt 10 emberrel fejezték be a kék-fehérek a találkozót.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐI: AZ ÚJPESTI PÁLYAMUNKÁSOK

Annak ellenére, hogy pénteken is meccset rendeztek a Szusza Ferenc Stadionban, a képek alapján nem lehetett nagyobb panasz a gyepszőnyeg minőségére, ezért jár a dicséret az újpesti pályamunkásoknak.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: HORVÁTH GÓLJA

A ráadásban Demjén Horváth fejesénél egy nagy védést húzott elő a tarsolyából, de nem sokkal később már a kisvárdai játékos járt túl a kapus eszén.

25. perc: Hej beadása után Viana ért a labdába, ami Bumba elé került. A várdai játékos kb. 14 méterről lőtt, a próbálkozása megpattant az egyik egerszegi védőn. 1-0.

51. perc: Lesjak adott be balról, a kibújó Favorov pedig öt méterről talált be. 1-1.

94. perc: A csereként beálló Horváth elé került a labda egy beadás után, a várdai játékos szépen fordult a kapura, majd a bombáját nem tudta védeni Demjén. 2-1.

A következő fordulóban a Zalaegerszeg az Újpestet látja vendégül, míg a Kisvárda a Pakshoz utazik.

Kisvárda Master Good-ZTE FC 2-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, zárt kapus, v.:
Erdős
gólszerző: Bumba (25.), Horváth Z. (94.), illetve Favorov (50.)
sárga lap: Navrátil (33.), illetve Kálnoki-Kis (31.), Futács (40.), Szépe (77.)
piros lap: Futács (75.)
Kisvárda: Dombó – Hej (Melnyik, a szünetben), Cirkovic (Ene, 73.), Prenga, Matheus – Lucas, Simovic – Navrátil, Bumba (Zlicic, 67.), Sassá (Kovácsréti, 67.) – Viana (Horváth Z., 81.)
ZTE: Demjén – Lesjak, Szépe, Kálnoki-Kis – Szánthó (Babati, a szünetben), Favorov, Tajti (Vass, a szünetben; Németh E., 83.), Sankovic, Bedi – Futács, Könyves (Zimonyi, a szünetben)