Minifoci-vb: drámai csatát hozott a magyar-román bronzmeccs

Székely kapus döntött az érem sorsáról a büntetőpárbajban.

A magyar minifutball-válogatott drámai csatában, büntetőpárbajt követően maradt alul Romániával szemben az ausztráliai világbajnokság bronzmeccsén.

Az 50 perces rendes játékidő, majd a 2×5 perces hosszabbítás sem hozott gólt, noha mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei arra, hogy lezárja a találkozót. A döntés azonban így az idegek párharcára maradt, ahol a magyaroktól Fritz Attila lövését szépen védte a székelykeresztúri Klein László, majd a románok mindhárom rúgója a hálóba talált.

A magyar válogatott így a 2017-es Európa-bajnoksággal ellentétben (ahol ugyanígy a románok ellen, ugyanígy büntetőkkel dőlt el az érem sorsa, csak akkor ellentétes végkimenetellel) ezúttal lemaradt a bronzéremről, és végül az egyébiránt fantasztikus negyedik hellyel zárta a világbajnokságot.