Az MLSZ bejelentette, hogy a 2026/27-es szezontól ismét OTP Bank Ligának hívják a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot.
Május végén már jelezte a Magyar Labdarúgó Szövetség, hogy tulajdonosi döntés nyomán változás várható az élvonal névhasználatában.
Akkor kiderült, hogy a 2025/26-os szezon előtt bevezetett Fizz Liga elnevezés nem marad hosszú távon a pontvadászat neve.
Az MLSZ szerdán hivatalosan is bejelentette, hogy a 2026/27-es idénytől ismét OTP Bank Liga néven rendezik meg az NB I-es küzdelmeket. A közlés szerint a módosítás a felek között 2025-ben létrejött névszponzori megállapodás keretében valósul meg.
Az OTP Bank neve korábban hosszú éveken keresztül összeforrt a magyar élvonallal, így sok szurkoló számára ismerősen cseng majd a visszatérő elnevezés.
A Fizz Liga ezzel együtt mindössze egy idényt élt meg a hazai futball első osztályában.
A magyar élvonal július 25-i hétvégén kezdődik.
Frissítés
Megszűnhet az MLSZ egyik kiemelt premizálási rendszere.












