nb1.hu

Közleményben tisztázta költségvetését az NB I kiesője

A 7,5 milliárd valós, csak az értelmezés rossz a DVTK szerint.

A Diósgyőri VTK hivatalos közleményben reagált azokra a sajtóhírekre, amelyek szerint a klub 7,5 milliárd forintos költségvetéssel gazdálkodik. A klubvezetés szerint az összeg valós, ám annak értelmezése hibás: a teljes bevétel jelentős része nem az NB I-es felnőtt csapat működésére megy el.

Ismét téma a sportsajtóban a magyar klubok anyagi helyzete, a napokban megjelent becslések pedig a DVTK-t az élmezőnybe sorolták a büdzsé nagysága alapján. A miskolci klub a hivatalos honlapján megjelent írásban „hangulatkeltésnek” nevezte a számok ilyen jellegű tálalását, és részletesen kifejtette, mi áll a milliárdos tételek mögött.

Miért csalóka a 7,5 milliárdos keret?

Bár a Diósgyőr FC Kft. 2024-es pénzügyi beszámolójában valóban szerepel a 7,5 milliárd forintos bevételi sor, a közlemény hangsúlyozza, hogy a DVTK egy regionális multisportklub, így a kft. alatt több olyan egység is működik, amely más egyesületeknél külön gazdasági társasághoz tartozik:

  • Akadémiai rendszer: Az összeg tartalmazza a DVTK Labdarúgó Sportakadémia (fiú és leány szakág, valamint az NB III-as csapat) teljes fenntartását.

  • Női labdarúgás: Az élvonalbeli női csapat költségei is ebből a keretből kerülnek kifizetésre.

  • Stadionüzemeltetés: Sok más klubbal ellentétben a DVTK saját maga üzemelteti a stadionját, aminek jelentős fenntartási költségei szintén a kft. büdzséjét terhelik.

  • Regionális központ: A klubon keresztül folyik be az utánpótlás-piramishoz tartozó tehetségközpontok (pl. Eger, Salgótarján, Sajóvölgye) támogatásának egy része is.

  • Szakosztályok közötti átcsoportosítás: Bizonyos klubszintű szponzori bevételek csak papíron jelentkeznek a labdarúgó kft.-nél, azokat a szerződések szerint továbbítják a kosárlabda- és jégkorong-szakosztályok felé.

Reális célok a középmezőnyben

A közlemény szerint, ha levonják a fent említett, nem az első csapathoz köthető tételeket, kiderül, hogy a felnőtt férfi csapat tényleges kerete kevesebb mint a fele a sokat emlegetett 7,5 milliárdnak.

A klubvezetés úgy látja, hogy anyagi lehetőségeik alapján a DVTK jelenleg a magyar bajnokság középmezőnyéhez tartozik. Emlékeztettek, hogy a 2024/2025-ös szezont a 6. helyen zárták, ami véleményük szerint összhangban van a pénzügyi realitásokkal.

A DVTK a jövőben is átlátható kommunikációra törekszik, és kéri a sportsajtó munkatársait, hogy a nyers adatok közlésekor vegyék figyelembe a klubmodell sajátosságait.

nb1 Tabella M GY D V GK P
1.ETO FC Győr32 19 9 4 34 66
2.Ferencvárosi TC32 20 5 7 33 65
3.Paksi FC32 14 8 10 15 50
4.DVSC32 13 11 8 9 50
5.ZTE FC32 13 9 10 9 48
6.Puskás Akadémia FC32 13 6 13 0 45
7.Újpest FC32 11 7 14 -8 40
8.Kisvárda Master Good32 11 7 14 -12 40
9.Nyíregyháza Spartacus FC32 10 9 13 -10 39
10.MTK Budapest32 9 10 13 -7 37
11.DVTK32 6 10 16 -24 28
12.Kolorcity Kazincbarcika SC32 6 3 23 -39 21

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC