Öten is gólt szereztek a meccsen.
A magyar női U15-ös válogatott az Észak-Macedónia elleni 4-1-es siker után Bulgáriát 5-0-ra verte a szlovéniai UEFA Development-tornán.
A bolgárok ellen Lakatos Panna szerezte az első gólt a 40. percben. Két perccel később egy kipattanót lőtt be Soós Kira. A második félidőben Haklik Zsófia egy kapu előtti kavarodást használt ki, ezzel már 3-0-ra vezetett a magyar válogatott. A 79. minutumban egy gyönyörű támadás végén Magyar Luca volt eredményes, a végeredményt pedig Karancsi Emma 11-esből állította be.
„Rendkívül motiváltan, nagyon jó mentalitással lépett pályára a csapat, ahogy ez a címeres mezben elvárható. Egy egységes, szervezett csapat benyomását keltettük. Láttuk a bolgárokat két napja, így nem volt meglepetés, hogy mennyire agresszívan álltak bele a mérkőzésbe. Külön öröm, hogy előre begyakorolt, tudatos játékelemekből öt különböző játékosunk talált a kapuba. Most két napot tudunk pihenni, hogy aztán kedden a házigazdákkal mérkőzzünk meg” – idézi az mlsz.hu a szövetségi edzőt, Szanyi Máriát.
A magyar válogatott kedden a házigazda Szlovéniával csap össze.
Bulgária-Magyarország 0-5 (0-2)
Magyarország: Csiky Dóra (Feurer Mira, 46.) – Verasztó Hanna (Sipos Kata, 46.), Horváth Zora, Derényi Alíz (Juhász Eszter, 60.), Adács Kata – Molnár Léna (Magyar Luca, 46.), Karancsi Emma, Demeter Regina (Mogyorósy Zora, 60.) – Lakatos Panna (Baranyi, 60.), Kurucz Vivien (Szabó Renáta, 60.), Soós Kira (Haklik Zsófia, 69.)