Az sem vigasztalja, hogy több védést is bemutatott.
A Puskás Akadémia a 86. percben még 2-1-re vezetett szombaton a Paks otthonában, a felcsútiak így sem tudtak pontot szerezni. Hornyák Zsolt legénysége 3-2-re kapott ki, ezzel pedig már négy meccse nyeretlen az NB I-ben.
A meccs lefújása után Szappanos Péter bosszúsan nyilatkozott az M4 Sportnak. A rutinos kapus szerint ez az összecsapás is mutatja, hogy milyen mély gödörben vannak jelenleg.
„Nagyon nehéz ezt megemészteni. Ez mutatja, hogy milyen mély gödörben vagyunk. A meccsen a fordulópontokból jól jöttünk ki, kétszer is vezetést szereztünk, mégsem tudtuk megtartani, sőt, egy pontot sem tudtunk elvinni.
Bár a mi helyzetünkben a pontnak sem tudtunk volna örülni, akármennyire nehéz is Pakson nyerni. Van tapasztalatom abban, hogy milyen itt hazai pályán játszani.
Az, hogy 2-2-nél úgy kinyílunk, mint a tavirózsa, az nekem elképesztő. Hogy egy klasszikust idézzek: gólra gól, ezt sikerült nekünk bekapni, így pont nélkül távozunk. Belülről azt éreztem, hogy az ellenfélnek is bőven volt lehetősége, míg mi próbáltuk tartani az eredményt, de ez nem sikerült” – mondta Szappanos, aki korábban a paksi csapatot is erősítette.
A cerberust az sem vigasztalta hogy több védést is bemutatott a találkozón.
„Játszottam már több csapat színeiben a Paks ellen. Tudtam, hogy mire számíthatok. Teljesen mindegy, hogy hány védésem volt, a végeredmény számít. Nyugodt szívvel bementem volna az öltözőbe, ha nincs egy védésem sem, de nyerünk 2-1-re” – hangsúlyozta a 34 éves játékos.
Az M4 Sport riportere azt is megkérdezte a kapustól, hogy mennyire lepte meg az, hogy Gyurkits Gergő lőtte a 11-est.
„Jó lövői vannak a Paksnak. Volt tapasztalatom ellene is, edzésen találkoztunk többször is. Döntöttem egyet, ami nagyobb százalékban jól szokott elsülni, de most nem ez történt” – világított rá Szappanos Péter.
A Puskás Akadémia a következő fordulóban az Újpestet fogadja.
nb1 Tabella | M | GY | D | V | GK | P | |
1. | Paksi FC | 8 | 5 | 3 | 0 | 10 | 18 |
2. | DVSC | 8 | 4 | 2 | 2 | 1 | 14 |
3. | ETO FC Győr | 6 | 3 | 3 | 0 | 8 | 12 |
4. | Ferencvárosi TC | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 11 |
5. | MTK Budapest | 7 | 3 | 1 | 3 | 0 | 10 |
6. | Kisvárda Master Good | 6 | 3 | 1 | 2 | -2 | 10 |
7. | Puskás Akadémia FC | 8 | 3 | 1 | 4 | -3 | 10 |
8. | Újpest FC | 8 | 2 | 2 | 4 | 0 | 8 |
9. | DVTK | 8 | 1 | 5 | 2 | -4 | 8 |
10. | ZTE FC | 8 | 1 | 4 | 3 | 0 | 7 |
11. | Nyíregyháza Spartacus FC | 8 | 1 | 3 | 4 | -7 | 6 |
12. | Kolorcity Kazincbarcika SC | 7 | 1 | 1 | 5 | -11 | 4 |