A ZTE szakvezetője nem tartja reálisnak a végeredményt.
Szombaton az idegenben szereplő csapatok vitték a prímet az NB I-ben: az Újpest a ZTE otthonában nyert, míg a Diósgyőr a Nyíregyháza stadionjából vitte el a három pontot.
Damir Krznar a magabiztos győzelem ellenére hangsúlyozta, hogy az újpestiek még az út elején járnak. Nuno Campos a végeredményt nem tartja reálisnak, szerinte nem volt ekkora különbség a ZTE és az Újpest között. Szabó István úgy véli, a 11-es pecsételte meg a Szpari sorsát, míg Radenkovics arról beszélt, hogy a diósgyőri szurkolóknak akartak bizonyítani.
ZTE-Újpest 1-4
Nuno Campos: „Rosszul kezdődött a mérkőzés, hamar kaptuk az első gólt. Utána sokszor próbálkoztunk, de nem jöttek be a passzok, hiányoztak az utolsó érintések, így nagyon távol voltunk attól, hogy a három pontot megszerezzük. Nem mondanám azt, hogy a védelem volt a rossz. Próbálunk fejlődni, de most egy nagyon tapasztalt csapattal játszottunk. Az Újpest a rutinjával többször blokkolta a próbálkozásainkat. A fontos pillanatokban nem tudtunk gólt szerezni. Összességében nem tartom fairnek a végeredményt, ettől jobban játszottunk.” (M4 Sport)
Damir Krznar: „A dolgok sokkal jobban működtek ezen a meccsen, mint az előző két találkozón: egy magabiztos csapatot láthattunk energikus, intenzív játékkal. A játékosaim végrehajtották a meccsterv nagy részét, nagyon jók és gyorsak voltak az átmenetekben, illetve a támadóharmadban is sokkal konkrétabbak voltak ma. Amikor 2-0-ra vezet egy csapat, a helyzet komplikáltabbá válik. 2-1-nél az volt a feladatunk, hogy ezzel az eredménnyel kihúzzuk a szünetig. A második félidőben szerencsére hamar rárúgtuk a harmadik gólt. Kemény munka vár ránk, hiszen még az út elején járunk. Nem altathat el minket ez a siker. Gratulálok a csapatnak, ezt a csapatszellemet és az energiát kell folytatnunk.” (M4 Sport)
Nyíregyháza-DVTK 1-4
Szabó István: „Irányítottuk a találkozót, az első gólnál a szögletnél ápoltak Edomwonyit, így maradt egy rés, amit kihasznált a Diósgyőr. Az egyenlítés után mi voltunk a kezdeményezőbbek. A büntető nagy fordulópont volt, nyilván láttuk, hogy kézre pattant a labda. Onnantól újra futottunk az eredmény után, ezt pedig kihasználta a DVTK. A diósgyőriek gyakorlatilag átmenetekből szerezték a gólokat. Nagy erőket mozgósítottunk a győzelemért, de nem jártunk sikerrel.” (M4 Sport)
Vladimir Radenkovics: „Ma az volt a legfontosabb, hogy bebizonyítsuk a szurkolóinknak, hogy megvan bennünk a küzdőszellem. Azt akartuk megmutatni, hogy tudunk küzdeni értük, a mezért és a klubért. Az előző négy meccsünkön voltak olyan részek, amikre lehetett építeni. Ma az egész meccsen olyan teljesítményt nyújtottunk, amit mindig szerettünk volna. Korábban voltak elmaradásaink az eredmények miatt, de ma megmutattuk, hogy tudunk a szurkolóinkért játszani, és tudunk eredményeket elérni.” (M4 Sport)