nb1.hu

Hornyák a VAR-t hiányolta, az ETO edzője az örmény büntetőt vitatta

Hornyák Zsolt szerint nem volt egyértelmű büntető, amit a ciprusi csapat kapott.

Csütörtökön a Puskás Akadémia, illetve az ETO FC is vereséget szenvedett a Konferencialiga második selejtezőkörének odavágóján. Mindkét csapat idegenben kapott ki, de az egygólos vereségek ellenére van esély a továbbjutás kiharcolására.

A Puskás 3-2-es vereséget szenvedett, a mérkőzés után Hornyák Zsolt értékelte a látottakat. A szakember szerint könnyű gólokat engedtek az Arisznak, pozitívum viszont, hogy kétgólos hátrányból is vissza tudtak jönni, ráadásul a cseréi alapján szerette volna megnyerni a meccset a Felcsút. A Puskás edzője csalódott volt a ciprusiak büntetője miatt, szerinte nem volt tiszta és egyértelmű az eset, a VAR hiánya miatt azonban nem tudták visszanézni az esetet.

„Nagyon könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek. Amire készültünk, azt nem sikerült teljesíteni, nem szerettünk volna hátrányba kerülni. Pozitívum, hogy kétgólos hátrányból vissza tudtunk jönni a meccsbe, de a végén megint egy az egy elleni párharcot veszítettünk el és kaptunk gólt. Próbáltuk megtartani a 2-2-t, sőt, meg akartuk nyerni a találkozót, úgy is cseréltünk.

A végén olyan nyomást tudtunk helyezni az Ariszra, hogy elkezdtek görcsölni, fizikailag föléjük tudtunk kerekedni, ami pozitív meglepetés számomra. Szeretnénk a pozitívumokból építkezni a visszavágón. Bízom benne, hogy ha olyan játékot produkálunk, mint a második félidőben, akkor a második mérkőzésen jó eséllyel győzni tudunk hátrányból.

A korai gól megfogott minket, könnyű gólt kaptunk először, a másodiknál pedig az én szemszögemből nem volt tiszta és egyértelmű a tizenegyes, mi visszanéztük, de sajnos VAR nincs, a bíró 11-es mellett döntött. Nem voltunk olyan bátrak az első félidőben, mint a másodikban, hiányoztak a középpályáról a gyors átmenetek, az ellenfél jól lassította a játékunkat, nem volt képesek gyorsan játszani előre. Ez megváltozott a második félidőre, ezzel javult a játékunk is. Az Arisz nyerte meg a mérkőzést a végén, de ugyanúgy akár mi is megnyerhettük volna” – mondta Hornyák Zsolt.

A győriek is hátrányba kerültek Örményországban a Pjunyik Jereván együttese ellen. A találkozó után Vitális Milán, az ETO középpályása nyilatkozott.

„Egygólos hátrányban vagyunk, de ha jövő héten is megtartjuk a labdabirtoklási fölényt és a támadózónában pontosabbak és agresszívebbek leszünk, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy hazai pályán meg fogjuk fordítani a párharcot. Mindkét gól elkerülhető lett volna, ha ezt kiküszöböljük, akkor nem lesz probléma a hazai mérkőzésen.”

A győriek vezetőedzője, Borbély Balázs is értékelte a látottakat.

„Sajnos az első félidőben nem találtuk a játékunkat. Görcsösen, sok hibával játszottunk ebben a játékrészben. Nem tudtuk megtalálni a ritmusunkat. Ennek ellenére úgy érzem tudtuk kontrollálni a játékot, hiszen az ellenfél csak egyszer jött el. Igaz abból született egy gól.

A tizenegyes szituációt kissé szigorú ítéletnek gondolom. A második félidőben sikerült feljavulnunk, de az ilyen, nemzetközi szinten jóval tapasztaltabb csapat ellen több átütő erőre van szükség, különösen az ellenfél kapuja előtt.

Sajnos aztán a csereként pályára lépő játékosok sem lendítettek a játékon. A visszavágóra mindenképpen javulni kell minden területen. Láttuk az örmény csapat erejét és abban is biztosak lehetünk, hogy nem lesz egyszerű meccs a hazai visszavágó. Olyan meccsre számítok, amilyen a második félidő volt egy tömörülő, jól kontrázó csapat ellen kell sikerrel járnunk. Nagy szükségünk lesz a fegyelemre és figyelemre a hátsó alakzatban, valamint a minőségre támadásban.”

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC