nb1.hu

Eldőlt, hol folytatja a karrierjét a 34-szeres magyar válogatott középpályás

Egy másik rutinos játékost is bejelentett az NB II-be feljutott csapat.

Korábban már biztossá vált, hogy az NB I-re készülő Kazincbarcikától távozik Varga József és Lucas. A rutinos játékosok sorsa csütörtökön eldőlt, mindketten a Tiszakécske ajánlatára bólintottak rá.

Az NB II-be feljutott tiszakécskei klub közleménye megjegyzi, hogy a 34-szeres magyar válogatott Varga és Lucas csütörtökön már együtt edzett új csapattársaival.

REAKCIÓK

Varga József: „Lejárt a szerződésem Kazincbarcikán és a klubbal való egyeztetést követően meghallgattam más lehetőségeket is. A Tiszakécskei LC volt az a klub, amely már a Barcikára való igazolásom előtt érdeklődött irántam. A mostani megbeszéléseket követően is egyértelművé vált számomra, hogy ez a klub nagyon szeretne a soraiban tudni. Hozzáteszem, arra is volt lehetőségem, hogy maradjak a Kazincbarcika csapatánál, ami mellett fő érv az lehetett volna, hogy újra az élvonalban szerepelhetek. Én ezt a döntést hoztam a pályafutásommal kapcsolatban.”

Lucas: „Sok változás történt a barcikai klubnál, aminek kapcsán nekem is döntést kellett hoznom. Egy hosszú beszélgetést követően a barcikai klubvezetőkkel úgy döntöttem, hogy máshol folytatom. Annak ellenére, hogy Józsit és engem is nagyon szerettek volna megtartani. Nyilván szerettünk volna az NB I-ben játszani, ezért harcoltunk az előző szezonban, de ilyen a labdarúgás, mindig van változás, amihez alkalmazkodnunk kell. Nagyon szimpatikus az a projekt, amit a Tiszakécske felvázolt számunkra. Több klub is megkeresett bennünket, de Tiszakécskén éreztük azt leginkább, hogy számítanak ránk. Úgy érzem, hogy a pályán belül és a pályán kívül is tudunk majd segíteni a csapatnak.”

A 37 éves Varga a karrierje során négyszer lett magyar bajnok, háromszor pedig a Magyar Kupában végzett az élen. A 36 esztendős Lucas egyszeres bajnoknak és háromszoros kupagyőztesnek mondhatja magát.

Az NB1.hu úgy tudja, hogy Bódi Ádám is követheti Vargáék példáját, vagyis ő is a Tiszakécskéhez igazolhat.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC