nb1.hu

A háromszoros gólkirály keményen beleállt a fiatalokba: Szégyellném magam..

Nikolics Nemanja szerint Böde Dániel gólkirályi címe kritika a fiatal támadóknak.

Böde Dániel 15 góllal lett az NB I 2024-25-ös idényének gólkirálya. A 38 esztendős paksi támadó úgy hódította el az aranycipőt, hogy gyakran csereként kapott szerepet Bognár György csapatában.

A teljesítménye irigylésre méltó, a korábbi háromszoros NB I-es gólkirály, Nikolics Nemanja is elismerően beszélt a Nemzeti Sportnak a paksi játékosról. Az egykori válogatott csapattárs szurkolt Böde gólkirályi címéért, szerint megtalálta a belső motivációt, hogy harcoljon a gólokért. Ugyanakkor nem rejtette véka alá a véleményét, Böde elsősége a fiatal támadók kritikája. Nikolics nem fogta vissza magát, szégyellné magát hasonló helyzetben.

„Szégyellném magam, ha fiatal támadó lennék, és azt látnám, hogy harmincnyolc éves csatár a gólkirály úgy, hogy rendre csereként száll be. Ez esetben duplán edzettem és megfeszültem volna, hogy én legyek a legeredményesebb és felfigyeljenek rám. Ez a fiataloknak hatalmas kritika, Daninak pedig nagy elismerés” – nyilatkozta az egykori támadó.

A 38 és fél éves Böde ezzel a magyar élvonalbeli labdarúgás történetének legidősebb gólkirálya lett. Az eddigi csúcstartó Szilágyi I Gyula volt, aki 34 és fél évesen végzett a góllövőlista élén az 1957-es félidényes bajnokságban.

 

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC