A következő ellenfél Anglia lesz.
Az MLSZ az X-en számolt be arról, hogy az U19-es magyar futsalválogatott a hazai rendezésű Eb-selejtező torna első játéknapján 3-2-re verte Finnországot. Az Esztergomban megrendezett meccsen a mieink góljait Bognár Martin, Somogyi Patrik és Molnár Dániel szerezte. A győzelmet érő gólt Molnár a 39. percben lőtte. Nemzeti együttesünkre csütörtökön az Anglia elleni mérkőzés vár, szombaton pedig Spanyolország lesz az ellenfél.
U19-es futsalválogatottunk izgalmas csatában 3-2-re legyőzte a finneket a hazai rendezésű Eb-selejtező torna első játéknapján Esztergomban. A góljainkat Bognár Martin, Somogyi Patrik és Molnár Dániel szerezte. Folytatás csütörtökön 19 órakor Anglia ellen.#futsal #FINHUN… pic.twitter.com/panfGIVpiy
— MLSZ (@MLSZhivatalos) March 26, 2025
„A mai mérkőzést nem a jó játékunkkal, hanem a küzdeni tudásunkkal nyertük meg. A finnek remek csapattal rendelkeznek, fizikálisak voltak, hatalmas tempót diktáltak, ebből a szempontból nehéz volt felvenni velük a versenyt. Szerencsére az első kapott gól nem fogta meg a csapatot, és némi szerencsével, két szabadrúgásból sikerült átvennünk a vezetést. A második félidőben is nagyot küzdött a csapat, örülök, hogy 2-2 után mozgósítani tudtuk a maradék energiáinkat, és végül mi szereztük meg a győztes találatot” – összegzett az mlsz.hu-nak a szövetségi edző, Frank Tamás.
Finnország-Magyarország 2-3 (1-2)
Magyarország: Tóth Milán – Somogyi Patrik, Bognár Martin, Magyari Csaba, Győri Balázs
Cserék: Tóth Barnabás, Nhat Duy Nguyen, Papp László, Hajnal Norbert, Kovács Benjámin, Pintér Balázs, Molnár Dániel
Gólszerzők: Kabinga 8., Paappaen 36., ill. Bognár 12., Somogyi 16., Molnár 39.