A végén majdnem jött a csattanó.
Az UEFA Ifjúsági Liga szerdai játéknapján a Puskás Akadémia az Aston Villát fogadta, a meccsen a nyolcaddöntőbe jutás volt a tét. A mérkőzése esélyese a Villa volt, ennek ellenére a felcsúti fiatalok nem feltartott kézzel léptek pályára.
Lehóczkinak már a harmadik percben védenie kellett, a bal alsóba tartó lövést kiütötte a Puskás Akadémia kapusa. Ezt követően is a vendégek voltak fölényben, a Puskás Akadémia főleg kontrákból próbált veszélyt okozni. A szünetig egyik kapuba sem jutott be a labda, így 0-0-ról folytatták a felek az összecsapást.
A második játékrész első minutumában megszületett az első találat: Cotcher megpattanó lökete vánszorgott a gólvonalon túlra. Az 54. percben még nehezebbé vált a magyar gárda helyzete, ugyanis a 16-oson belül helyezkedő Pavey lőtte ki a jobb alsó sarkot. A kétgólos hátrány birtokában hármat is cserélt Babó Levente. A 80. percben szépített a Puskás Akadémia: Vékony gólpassza után Mondovics volt eredményes. A 91. percben aztán centik választották el az egyenlítéstől a hazaiakat, Varga bombája a lécen csattant. Az állás már nem változott, így a Puskás Akadémia búcsúzott a sorozattól.
UEFA IFJÚSÁGI LIGA
4. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Aston Villa 1-2 (0-0)