Így teljesítettek a viharsarkiak az ősszel.
Az NB II-be vívandó osztályozón alulmaradt a Tatabányával szemben, de a Haladás kálváriája miatt a Békéscsaba is a másodosztályban folytatta a nyáron. Viszont akárcsak nyári riválisa, a viharsarkiak is nehéz tavasz elé néznek. Íme, a már nem kieső helyen telelő lila-fehérek NB II-es ősze a legfontosabb mozzanatokkal.
Fellegvár a rajt előtt
Akárcsak Tatabánya, Békéscsaba is a magyar labdarúgás vidéki fellegvára. A lila-fehérek 1998-ban kupagyőztesek lettek, 1993/94-ben harmadikok lettek az NB I-ben. Korábban Mészöly Kálmán, Csank János, Garamvölgyi Lajos, Supka Attila és Komjáti András is volt a Békéscsaba vezetőedzője a legnagyobb klubikon, Pásztor József mellett. Pásztor mellett Váczi Zoltán, Árgyelán János, Bánfi János, Cseh András, Dzurják József, Mracskó Mihály és Zsinka János is volt a játékosa.
A Tatabánya helye a profi osztályban van, de az NB II-es ősz kemény próba elé állította
A bajnoki rajt előtt Csató Sándor vezetőedző bizakodva nyilatkozott a megyei honlapnak, a beol.hu-nak. A gárdához tucatnyi új játékos érkezett a nyári átigazolási szezonban, akikkel kapcsolatban kijelentette, hogy mivel gyakorlatilag egyszerre érkeztek meg, így megfelelően tudott velük dolgozni. Hozzátette, olyanokat szerződtettek, akik náluk akartak futballozni. Az előzetes várakozásaival kapcsolatban a következőket nyilatkozta.
Olyan pozíciót szeretnénk, ami nyugodt szakmai munkát biztosít számunkra a hétköznapokon. Persze némileg hátrány, hogy új csapatot kellett építenünk, ezzel együtt a hozzánk kerülő játékosok képessége egyfajta garanciát jelent erre. Nagyon fontos lenne, hogy a szurkolók is mellénk álljanak és támogassák a csapatot, az ugyanis elengedhetetlen kelléke a stabil teljesítménynek.”
Utolsó helyről
A 16 csapatos mezőnyben a Békéscsaba a 14. helyen vonult téli pihenőre. Két ponttal előzte meg a már kieső Tatabányát. Ehhez az is kellett, hogy 2024 utolsó meccsén hazai pályán 1-0-ra legyőzze a riválisát.
Csató Sándor csapata a 8. fordulót követően a 13. helyezett volt. Két győzelme és döntetlenje, három veresége volt. A jelzett fordulóban 2-1-re győzte le hazai pályán a Szentlőrincet. Ez a siker azért is volt fontos, mert ennek a győzelemnek köszönhetően mozdult el a Békéscsaba az utolsó helyről. Ráadásul az éllovast győzte le. Csató a következőket mondta a lefújás után.
„Eléggé kaotikus időszakon vagyunk túl, ami megviselte az öltözőt. Nem mindig játszottunk jól ezen a mérkőzésen sem, de nem adtuk fel, és kis szerencsével sikerült az eredményt a magunk javára fordítanunk. Hozzáállásban is javultunk, nagyon akartunk győzni, aminek meglett az eredménye.”
Öt meccs győzelem nélkül
A Békéscsaba viszont a következő öt mérkőzésén nem tudott győzni. Csak a Honvéd elleni hazai meccsen szerzett pontot, annak a mérkőzésnek 1-1 lett a végeredménye. A sorozat utolsó állomása a Vasastól Békéscsabán elszenvedett 2-0-s vereség volt. Vezetőedző a következőket nyilatkozta a lefújást követően.
„Az első félidőben jól védekeztünk, és próbáltunk kontrákat vezetni, majd a szünet után kapott korai gól meghatározta a mérkőzés alakulását. Sajnos nagyon kevés gólt rúgunk, a múlt idénybeli csapatból rengeteg az öltözőben maradt.”
Remek hajrá
A hátralévő két meccsükön sem rúgtak túl sok gólt a viharsarkiak. Viszont a csapatvédekezésük összeállt. Előbb Budafokon, majd a Tatabánya ellen győztek otthon 1-0-ra. Utóbbi meccs után Csató a következőket fogalmazta meg:
„Örülök, hogy ezt és az előző mérkőzésünket is megnyertük egy nullára, sokszor kaptunk ki a bajnokságban egy találattal. Nem volt szép a játék, de nagyon sokat támadtunk, sok volt a felívelés, a fejes, és ebből most mi jöttünk ki győztesen, így kicsit nyugodtabban készülhetünk majd fel a tavaszra.”
Értékelt és az átigazolási tervekről is beszélt a Békéscsaba vezetőedzője
Tavaszi kilátások
Arról, hogy milyen céljaik lesznek a bajnokság végéig, a következőket nyilatkozta a klubhonlapnak:
„Sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb időszakot szeretnénk tavasszal. Ahogy már elmondtam, számítottunk arra, hogy feljutó csapatként sokkal nehezebb dolgunk lesz, de időnként mintha magunknak nehezítettük volna meg a szituációkat. Azt is látni kell, hogy az NB2-ben nagyon erős a mezőny, sok olyan klub szerepel, akik jelentős első osztályú múlttal és tapasztalattal bírnak, komoly infrastruktúrával és sokkal több lehetőséggel rendelkeznek, úgyhogy velük szemben nekünk egyáltalán nincs egyszerű dolgunk. Igaz, hogy a Békéscsaba is jelentős tapasztalattal bír az említett bajnoki osztályokban, de a visszajutás után azért nyilván szoknunk kellett a ritmust, a tempót.
Az is tény, hogy három pontra vagyunk a középmezőnytől, hat pontra az élbolytól, de kettőre a kiesőtől, tehát látható mennyire szoros a mezőny – elég egy jobb sorozat és már az elsők között vagy, de a rosszabb széria máris a kiesők közé sodorhat, pillanatok alatt változhatnak az erőviszonyok. A lényeg és a tanulság mindenképpen az, hogy tavasszal sokkal jobban kell koncentrálnunk és még jobban kell harcolnunk a pontokért!”
Mert ha nem következik be az, amit az utolsó mondatában mondott, komoly problémákkal kell szembenézniük tavasszal.
Pénteken a 13. helyezett Mezőkövesd történetét meséljük majd el.
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)