Nincs sok idő a kesergésre.
A lehető legnehezebb feladat vár Schäfer András csapatára, az Union Berlinre a Bundesliga 9. fordulójában, ugyanis a berliniek az éllovas FC Bayern München vendégei lesznek. Ráadásul kupakudarc után utaznak a bajor fővárosba, amelynek a magyar válogatott középpályás is kulcsszereplője volt.
Hétközben
A Német Kupa nyolcaddöntőjébe az Arminia Bielefeld volt az egyetlen olyan együttes, amely a harmadosztályból kvalifikálta magát. A nem várt siker részben Schäfer hibájának tudható be. A mérkőzésen az esélyesebb fél egyértelműen a Bundesliga negyedik pozícióját elfoglaló, kiváló szériában lévő Union Berlin volt, azonban a Bielefeld már a találkozó 12. percében előnyhöz jutott a kezdőcsapatban szereplő Schäfer András komoly bakija miatt.
Az Union Berlin weboldalának beszámolója szerint a szituáció így alakult: Khedira visszajátszotta a labdát Rönnow hálóőrnek, aki továbbította azt Schäfernek a saját térfelük középső részére. Ez egy rutinszerű, sokszor gyakorolt mozdulat volt a klub honlapjának közlése szerint. A portál kritikai éllel jegyezte meg, hogy ezt követően a magyar válogatott középpályás hibázott: a labdát a bielefeldi Marius Wörl elé továbbította, aki felmérve a helyzetet, elegánsan átemelte a labdát a kint helyezkedő kapus felett az Union hálójába.
Az Union szurkolói számára rémisztő pillanat volt: Rönnow tehetetlen volt, Schäfer döbbenten állt, miközben a hazai drukkerek extázisban ünnepeltek”
– írta a berlini klubhonlap. A magyar középpályás az első játékrész ráadásában javíthatott volna, de lehetőségénél csak a kapufát találta el, a szünetben pedig lecserélte őt a vezetőedzője.
Ezt követően a Bielefeld még egy találattal, 2-0-ra megnyerte a találkozót, végrehajtva ezzel a kupaforduló legnagyobb szenzációját. Érdekesség, hogy Schäfer a Sofascore értékelése alapján csapatában így is a legjobb osztályzatok egyikét kapta, és 40 passzkísérletéből 37 célba ért.
A legnehezebb feladat
A kesergésre azonban nincs sok idő, szombat délután a Bayern München otthonában kellene bizonyítania az Unionnak. A találkozó előtt mindkét vezetőedző elmondta várakozásait.
„Tudjuk, hogy mindent bele kell adnunk. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy a Bayern jelenti az egyik legnagyobb kihívást a bajnokságban. Amikor egy ellenfélnek ilyen minőségű csapata van, sok mindennek kell jól alakulnia ahhoz, hogy megnyerj egy ilyen mérkőzést. Mi mindent bele akarunk adni” – mondta az egyébként optimista Bo Svensson, az Union vezetőedzője.
Eközben kollégája, Vincent Kompany így nyilatkozott Münchenben:
„Eddig nagyon jól teljesített leendő ellenfelünk, nem véletlenül a negyedik a tabellán. Egyáltalán nem becsüljük le őket. Mint mindig, most is sok múlik rajtunk. Hazai pályán játszunk. Az utóbbi 13 mérkőzésből kilencet idegenben játszottunk. Reméljük, holnap az erősségeink döntő különbséget jelentenek majd. Tudjuk, hogy védekezésben és ellentámadásban is jók. Jól kommunikálnak, és pontosan tudják, mit kell tenniük.”
A meccsnek a bajorok az abszolút esélyesei. Az Union viszont erőt meríthet abból, hogy a találkozók még mindig a pályán és nem a fejekben dőlnek el.
A minap ezt éppen ellenük bizonyították be…