A Paks védői döntöttek, megint kikapott a Nyíregyháza

Az első félidőben minden eldőlt.

A Paks a ZTE elleni, a Nyíregyháza a Puskás Akadémia otthonában elszenvedett vereség után próbált javítani.

Már az 5. percben megszerezte a vezetést a Paks, Haraszti szöglete után Papp csúsztatását Kinyik juttatta a hálóba, 1-0. Bő tíz perccel később Tamás a megindulása után remekül kapta vissza a labdát Gresótól, a 23 éves középpályás pedig volt csapatának látványos gólt lőtt, 1-1. Újabb öt perc elteltével Kovácsréti is betalált, de les miatt érvénytelenítették a találatot. Félórányi játékot követően Bese tolta a kapufára Szabó lövését, majd a fiatal támadó újabb rakétája kicsivel mellé szállt. A 44. percben Szabó jobb oldali beadása után Silye remek bal lábas kapáslövésével a hazaiak mehettek előnnyel a szünetre, 2-1.

A második félidő 14. percében Zimonyi lövését védte Bese, a kipattanót pedig Windecker vágta fölé. Utána több távoli lövéssel próbálkoztak a felek, de egyik sem talált kaput. A 76. percben Beke szabadrúgását fogta Szappanos. A hajrában Zimonyi hiába lőtt egy remek kiugratás után a hálóba, lesen állt a passz pillanatában. Zsinórban harmadszor szenvedett vereséget Tímár Krisztián csapata.

OTP Bank Liga, 4. forduló:
PAKSI FC – NYÍREGYHÁZA SPARTACUS  2-1 (2-1)
Paks, Fehérvári úti stadion, 2219 néző, v.: Zierkelbach Péter
Gól: Kinyik (5.), Silye (44.) ill. Tamás O. (16.)
Sárga lapok: Kesztyűs (2.), Navrátil (63.), Eppel (95.)
Paks: Szappanos – Osváth, Kinyik, Ötvös, Vas, Silye (Kovács K. 91.) – Balogh (Mezei, 74.), Haraszti (Windecker, a szünetben), Papp, Szabó B. (Böde, 64.) – Tóth B. (Zimonyi, a szünetben) Vezetőedző: Bognár György
NySFC: Bese – Gengeliczki, Jokic (Alaxai, 85.), Temesvári – Kesztyűs, Nagy B. (M. Leoni, 63.), Navrátil (Pinte, 63.), Tamás O. – Kovácsréti (Eppel, a szünetben), Gresó (Farkas B., 81.) – Beke. Vezetőedző: Tímár Krisztián