Paks-Újpest: a hazai kapufákra Ljujic bombagóllal válaszolt, de a végén jött a csattanó

Három kapufát lőtt a Paks.

Az NB I második fordulójában a DVTK-val ikszelő Paks látta vendégül a Puskás Akadémiától vereséget szenvedő Újpestet.

A 19. percben Kovács előtt adódott az első gólhelyzet, a paksi védő azonban rosszul találta el a labdát. Hét perce rá Ötvös próbálkozása kerülte el kicsivel az újpesti kaput. A 36. percben Szabó lövése szállt fölé. Fél perccel később Mezei bal oldali beadása után Nunes rúgta fel az égbe a labdát, ami a gólvonal mögé pattant. A nem túl nagy elánnal hárítani próbáló Piscitelli elé ugyan beállt Tóth, de a VAR sem látott szabálytalanságot, érvényes gól született – öngól, 1-0.

A második félidő 11. percében Mezei lövését védte Piscitelli. A 66. percben Ötvös szabadrúgása a felső lécen csattant. Egy perccel később Brodic tornásztatta meg Szappanost, egy pazar kapáslövést védett a magyar válogatott hálóőre. A 73. percben egy remek hazai összjáték végén Szabó, majd öt perccel később Böde is telibe lőtte a kapufát. Nem sokkal később Ljujic remekül kapta vissza a labdát Brodictól, a szerb középpályás pedig egy pazar távoli bombával egyenlített, 1-1. A hajrában Zimonyi passzolt a bal szélre Baloghhoz, akinek a beadása után Windecker fejelt a hálóba, 2-1. A 94. percben még Karamoko fejese után Mucsányi egyenlíthetett volna, de a gólvonalról Kinyik tisztázott, ami három pontot ért a Paksnak, és újabb vereséget jelent az Újpestnek.

OTP Bank Liga, 2. forduló:
PAKSI FC – ÚJPEST FC  2-1 (1-0)
Fehérvári úti stadion, 3765 néző, v.: Karakó Ferenc
Gólok: J. Nunes (36., öngól), Windecker (92.) ill. Ljujic (81.)
Sárga lapok: Kovács K. (24.), Kinyik (31.), Gergényi (35.), Mezei (44.)
Paks: Szappanos – Lenzsér, Kinyik, Kovács K. – Silye (Horváth K., 85.), Balogh B., Mezei (Vécsei, 75.), Ötvös, Papp (Windecker, 61.), Szabó B. (Zimonyi, 75.) – Tóth B. (Böde, 61.) Vezetőedző: Bognár György
ÚFC: Piscitelli – Bese, J. Nunes, Gergényi, Tamás – Baranyai (Simon K., 63.), Dékei (Geiger, a szünetben), Ljujic (Mucsányi, 91.), Radosevic (Brodic, a szünetben), Tajti (Keita, 74.) – Karamoko. Vezetőedző: Bartosz Grzelak

Puskás-ZTE: hiába a látványos egyenlítőgól, Nagy Zsolt a végén büntetett