Vérző orr, kihagyott 11-es: feszült meccset játszott a Paks és a Kecskemét

Bognár György együttese megint megelőzte a Ferencvárost.

Két jó formában lévő együttes meccsével indult az NB I-ben a vasárnapi program: a Paks és a Kecskemét is megnyerte mindkét idei bajnokiját. Bognár György legénysége előbb a Puskás Akadémiát, majd a Mezőkövesdet múlta felül, míg a KTE a Mezőkövesd és a DVTK ellen zsebelte be a három pontot.

Az első félidőben sokáig nem jegyezhettünk fel nagyobb helyzetet. Aztán a kecskemétiek kapcsoltak magasabb fokozatba, de Leoni és Zsótér sem tudott beköszönni. A 34. percben Szélpál került a földre a tizenhatoson belül. A játékvezető szerint a paksi játékost Katona lerántotta, ezért büntetőt ítélt. Az esetet visszanézte a VAR, de a döntés nem módosult. Haraszti a jobb alsó sarkot célozta meg, de pontatlanul lőtt, így maradt a 0-0. Nem sokkal később Vágó és Windecker között alakult ki kisebb csetepaté, Rúsz Márton egy-egy sárgával jutalmazta a játékosokat. Összességében nagyon feszült első félidőt láthattak a drukkerek, a ráadásban például Horváth Krisztofer szabálytalansága miatt Lenzsérnek elkezdett vérezni az orra. A magyar válogatott futballistának sárgát mutatott fel Rusz.

A második játékrész előtt mindkét tréner két-két cserét hajtott végre, többek között Böde Dániel is bizonyítási lehetőséget kapott. Bödének ez már a 460. fellépése volt az NB I-ben, egészen elképesztő ez a szám! Az 52. minutumban Szendrei jobb felső sarokba tartó szabadrúgását szögletre tolta Szappanos, aki néhány másodperccel később Szabó Alex fejesét is hárította. A 64. percben megszületett az első gól: Szabó Bálint beadása után Windecker az ötös környékéről fejelt a kecskeméti kapu bal oldalába. A 67. minutumban Hahn növelhette volna a paksi fórt, de a löketére leért Varga. A másik oldalon Szappanos újabb bravúrt mutatott be, ezúttal Vágóval babrált ki. A lefújásig már nem módosult az eredmény, vagyis a Paks otthon tartotta a három pontot, ezzel ismét átvette a vezetést a tabellán.

A következő fordulóban Bognár György tanítványai a Zalaegerszeget fogadják, míg a Kecskemét az Újpesttel csap össze a Széktói Stadionban.

OTP Bank Liga, 20. forduló:
Paksi FC-Kecskeméti TE 1-0 (0-0)
Paks, 2310 néző, v.: Rúsz
gólszerző: Windecker (64.)
sárga lap: Windecker (39.), Szélpál (44.), illetve Szűcs (20.), Katona L. (34.), Vágó (39.), Horváth Kr. (48.), Varga B. (a lefújás után)
Paksi FC: Szappanos – Szélpál (Osváth, 57.), Kinyik, Lenzsér – Kovács K. (Balogh B., a szünetben), Papp, Windecker, Vas, Hahn (Horváth Ke., 87.) – Haraszti (Szabó B., 56.), Könyves (Böde, a szünetben)
Kecskeméti TE: Varga B. – Iyinbor, Belényesi, Katona L. (Szabó A., a szünetben) – Szűcs (Májer, a szünetben), Vágó, Meszhi (Banó-Szabó, 63.), Leoni (Pálinkás, 77.) – Horváth Kr., Zsótér, Szendrei (Lukács, 63.)