nb1.hu

Magyar támadó a XXI. század legeredményesebb labdarúgói között

Az IFFHS legfrissebb ranglistája szerint a XXI. század legeredményesebb európai labdarúgója Cristiano Ronaldo, a magyar válogatott Nikolics Nemanja az előkelő 17. pozícióban tündököl.

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet azokat a játékosokat rangsorolta, akik a 2001. január 1-jétől 2023. december 31-ig tartó időszakban legalább 300 gólt szereztek. A lista élén 873 góllal a portugál Cristiano Ronaldo található, őt követi a lengyel Robert Lewandowski 612, és a tavaly visszavonuló Zlatan Ibrahimovic 561 találattal. A rangsor 17. helyen 328 góllal Nikolics Nemanja látható, aki 43-szor öltötte magára a nemzeti csapat mezét, és 8 gólt szerzett. A tavaly nyáron visszavonuló Nikolics háromszor lett gólkirály az NB I-ben, a Fehérvár színeiben kétszer nyert bajnokságot, háromszor Magyar Kupát és egyszer Ligakupát. Egy lengyel bajnoki és kupagyőzelem mellett kétszer hódította el a Magyar Szuperkupát.

A listában a bajnokságokban jegyzett találatok mellett a nemzeti és nemzetközi és kupákban, valamint a válogatottakban szerzett gólok számát jelölték.

A XXI. század európai góllövői (2001-2023):
1. Cristiano Ronaldo (portugál)  873 gól
2. Robert Lewandowski  (lengyel)  612 gól
3. Zlatan Ibrahimovic
(svéd)  561 gól
4. Karim Benzema (francia)  472 gól
5. Edin Džeko (bosnyák)  410 gól
17. Nikolics Nemanja (magyar)  328 gól

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC