A DVSC állítólag ajánlatot tett a mali játékosért.
Az afrikai labdarúgással foglalkozó africanfoot.com szerint Sory Ibrahim Diarrát szeretné leigazolni a Debreceni VSC. A hírportál korábban az olasz Salernitana mellett a skót Glasgow Rangers és az angol Leeds United érdeklődéséről is írt a 23 éves támadóval kapcsolatban.
Diarra 19 évesen igazolt a román harmadosztályú karácsonykői Ceahlaulhoz, majd 2020 nyarán a második vonalban szereplő Petrolul Ploiesti csapatához került. Egy évvel később a Petrolul megnyerte a bajnokságot és feljutott az élvonalba. Sory Ibrahim Diarra 15 gólt szerzett és a sorozat gólkirálya lett.
A mali támadóra felfigyelt a norvég elitligában szereplő FK Haugesund és 2023 februárjában Diarra Skandináviába költözött. A 23 éves csatár 26 mérkőzésen 9 gólt szerzett a tavalyi idényben és állítólag jelenleg Magyarországon tartózkodik. Az afrikai oldal szerint a DVSC 300 ezer eurós ajánlatot tett a Haugesundnak Diarráért, amit elutasított a norvég klub, mert egymillió eurós összeget kérne a fiatal támadóért.
Sory Ibrahim Diarra szerződése 2026 nyarán jár le.












