DVTK-Fradi: a csereként beállt Pesics gólja döntött

Fantasztikus hangulat, küzdelmes játék, vendég győzelem.

Az NB I tizedik fordulójának zárómérkőzésén a Fradi a Diósgyőr otthonában próbálta megőrizni az idegenbeli veretlenségét, ilyen hangulatot teremtett a teltházas DVTK Aréna:

A mérkőzés 4. percében Pozeg Vancas távoli lövését védte Dibusz. A 14. percben Marqinhos lövését Odincov még védte, de Botka az üres kapuba kotorta a labdát, 0-1. A Fradi ezután átlövésekkel próbálkozott, amit megirigyelt Pernambuco, de ahogy Marquinhos és Ben Romdhane lövését Odincov hárította, úgy a brazil támadó bombáját Dibusz ütötte ki. Sok helyet adódott mindkét kapu előtt, de a befejezésekbe folyton hiba csúszott. A 41. percben egy vendég támadás végén Abu Fani távoli lövése a kapufáról kifelé pattant. A félidő utolsó percében két kontratámadás közül a diósgyőrieknek volt nagyobb lehetőségek a gólszerzésre: Pernambuco cselét követően Dibusz védte a lövést.

A második játékrész 10. percében Marquinhos fejelt közelről mellé. Ramírez ugratta ki a csereként beállt Pesicset a 61. percben, aki a hosszú sarokba gurított, 0-2. Néhány perccel később a frissen beállt Wingo rossz ütemben lép oda Klimovichnak a tizenhatoson belül. A büntetőt Pozeg Vancas értékesítette, 1-2. A gól után ismét támadásba lendült a Fradi, Odincov védte Ramírez lövését. Utána Marquinhos esett el a büntető területén belül, de nincs tizenegyes. A mérkőzés hajrájában a zöld-fehéreknél volt a labda, és a hazaiak így nem tudtak kiegyenlíteni.

A Fradi a győzelemnek köszönhetően újra a tabella élére ugrott.