Könnyedén nyert a Kazincbarcika.

Szombaton több NB II-es csapat is felkészülési találkozót vívott. A tavaszi szezon január 29-én kezdődik, így nincs sok idejük a csapatoknak felkészülni a folytatásra.
ÍME, A GYŐRIEK BESZÁMOLÓJA:
Magabiztos győzelem az első edzőmeccsen
Első felkészülési mérkőzését játszotta az ETO FC Győr NB II-es labdarúgócsapata, ami a dunaszerdahelyi MOL Akadémián a szlovák elsőosztályban szereplő MFK Tatran Liptovský Mikuláš gárdájával találkozott, és fölényes győzelmet aratott.
A felkészülés első hetének lezárásaként csapatunk a szlovák elsőosztályú MFK Tatran Liptovský Mikuláš gárdájával játszott edzőmérkőzést. A 11. percben Stas végzett el szabadrúgást veszélyes helyről, a sorfalon felperdülő labdát Kovácsik gyűjtötte be. Tíz perccel később Borsos futott el a jobbszélen, becselezte magát az ötösük, középre adását az utolsó védő tudta tisztázni. Az ezután következő jobboldali szögletre Fodor érkezett középen, majd kapásból lőtt, Svacek nagy bravúrral védett.
A 26. percben megszereztük a vezetést! Kiss Bence ugratta ki Borsost, akinek a centerezésére Lacza érkezett középen, majd lőtt a hálóba 1-0. Hat perccel később Stas érkezett egy jobboldali beadásra, lövése centikkel ment a kapunk mellé. A 40. percben Borsos elé pattant egy felívelt labda, támadónk egy pattanás után lőtt, a labda kevéssel kerülte el a kaput.
A második félidőben pályára lépett az ETO-ban Szendrei Ákos is, aki a DAC labdarúgójaként az előző szezont a MOL Fehérvár gárdájában töltötte, most pedig csapatunkkal készül. Az 52. percben Szendrei ugrott ki szép cselelle két védő között, majd a kapusba lőtt. Az 53. percben Kiss M. beadására Keresztes érkezett, majd a hosszúba csúsztatta a labdát 2-0. Három perccel később Vingler ugratta ki Huszárt a bal oldalon, aki egy átvétel után a kapu mellé lőtt. A 62. percben Kiss M. végzett el szabadrúgást huszonöt méterről, a rövid alsóba tartó lövést bravúrral védte az ellenfél hálóőre. Kilenc perccel később Óvári tálalt Vitális elé, aki egy higgadt csel után a hálóba gurított 3-0.
A 73. percben Szendrei vett le egy beadást a tizenhatoson belül, majd az érkező Huszár elé passzolt, aki a kapu mellé bombázott. A 84. percben Szendrei ugrott ki a leshatáron, bement a tizenhatoson belülre, majd önzetlenül az érkező Szabó T. elé passzolt, aki magabiztosan értékesítette a ziccert 4-0.
Összességében fölényes és megérdemelt győzelmet arattunk első felkészülési mérkőzésünkön a szlovák elsőosztályú gárda ellen. Folytatás jövő szerdán a városi rivális Gyirmót ellen.
ETO FC Győr – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4-0 (1-0)
Dunaszerdahely, MOL Akadémia. V.: Batiz (Stofik, Choren).
ETO FC Győr: Kovácsik – Kiss Ba., Fodor, Szujó, Vincze, Toma, Kiss Be., Tuboly, Babati, Lacza, Borsos. Cserék: Ruisz, Kovács K., Papp M., Keresztes, Tamás K., Vingler, Vitális, Kiss M., Huszár, Óvári, Szendrei, Szabó T. Vezetőedző: Tímár Krisztián.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Svacek – Popovic, Bedecs, Mihál, Zupa, Pavisic, Traoere, Stas, Vaclavik, Jendrisek, Fadairo. Cserék: Divis, Necas, Filinsky, Bartos, Gerat, Laura, Gazi, Vosko, Dungel, Huska, Groger.
Gsz.: Lacza (26’), Keresztes (53’), Vitális (72’), Szabó T. (84’).
ÍME, A PÉCSIEK HÍRE:
“NB II-es labdarúgócsapatunk első edzőmeccsét a Kaposvári Rákóczi FC ellen játszotta itthon. Az szünetig több hatalmas helyzetet alakítottunk ki, volt, amikor a kapufa mentette meg a góltól a zöld-fehéreket, akik a végén kétgólos előnybe kerültek, s végül megnyerték a találkozót. További eredményes felkészülést kívánunk a somogyaiknak!”
Felkészülési mérkőzés
Pécs, Id. Dárdai Pál Labdarúgó Edzőközpont, zárt kapus
PMFC – Kaposvári Rákóczi FC 0-2 (0-0)
Gsz.: Ötvös (55.), Mayer M. (80.)
PMFC 1. félidő: Varasdi – Svedyuk, Takács, Katona, Terbe – Bachesz – Hegedűs, Kocsis, Kövesdi, Kónya – Tóth-Gábor. PMFC: 2. félidő: Helesfay – Varga, Rácz, Miklós (Orbán, 70.), Marques – Szeles, Mayer – Vas (Nagy D., 70.), Kesztyűs, Gera – Harsányi. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Kaposvári Rákóczi FC 1. félidő: Miklós – Heil, Pintér, Bíró, Ekker, Horváth B., Zólyomi, Harsányi D., Kálmán, Kocsis Barnabás, Böndi. Kaposvári Rákóczi FC 2. félidő: Ipacs – Borbély Á., Zvara, Harsányi (Böndi, 77.), Sipos B. – Mayer Máté, Szederkényi, Pintér M., Udvardi – Mayer Milán, Ötvös.Vezetőedző: Horváth Rudolf.
Az NB II sereghajtója a Dorogi FC felkészülési mérkőzésen fogadta a szintén másodosztályban szereplő Kazincbarcikát. A sok hibával tarkított mérkőzésen végül a vendégek örülhettek. A Kazincbarcika 3-0-ra nyert.
Dorogi FC- Kolorcity Kazincbarcika SC 0-3 (0-1)
Dorog kezdőcsapat: Molnár – Kárász, Gyurácz, Bolla, Fehér, Lustyik, Horváth, Barna, Korbély, Magyari, Radosevic. Pályára léptek még a mérkőzésen: Borsos, Tulipán – Albert, Berkó, Ferkó, Harmat, Kovács, Papp, Nagyházi, Vígh, Selmeczi, Schäffer.
Kazincbarcika: Megyeri II Gábor, Székely Krisztián, Ur László, Lippai Tibor, Nagy Ákos, Heil Valter, Szabó Balázs, Székely Dávid, Puska Péter, Benkő Péter, Pálinkás Gergő