Csodálatos gól az NB II-ben: ezt a világon mindenhol megtapsolnák – videó

Remekül észrevette a lehetőséget.

A Nyíregyháza két fordulót követően hibátlan mutatóval áll az NB II-ben. Gálhidi György együttese az első játéknapon a Kaposvár otthonában szerzett három pontot, majd szerdán a Pécset fektette két vállra.

A Szpari a pécsiek ellen korán megszerezte a vezetést: a hatodik percben egy szöglet után Hornyák Marcell ünnepelhetett. A 29. percben pedig megduplázták az előnyüket a hazaiak, bár ehhez kellett Ötvös Bence remek észrevétele is. A Szpari így számolt be a gólról:

"29. perc: Ötvös Bence vette észre, hogy kint áll a kapus, és 37 méterről a kapuba lőtt, 2-0."

A szavak után pedig jöjjenek a képek, íme Ötvös parádés találata (2.43-tól)

A 22 esztendős Ötvös 2018-ban tért vissza a Nyíregyházáho. Az előző idényben 21 NB II-es bajnokin jutott szóhoz, fellépései során három gólt szerzett.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–PÉCSI MFC 2–0 (2–0)
Nyíregyháza, Városi Stadion, 2641 néző. Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, Márkus Péter)
Nyíregyháza: Fadgyas – Svedjuk, Jánvári, Fodor F., Galambos – Papp M. (Papucsek, 74.) – Farkas A., Györgyi (Hamed, a szünetben; Végső, 84.), Ötvös, Kalocsai – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
Pécs: Helesfay – Sági, Króner (Preklet, a szünetben), Rácz L., Katona L. – Kónya D., Futó, Bartha (Tihanyi, 70.), Hegedűs M. – Óvári (Geiger, 61.), Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Hornyák (7.), Ötvös (29.)