Kiesett a Vasas az NB I-ből, az edzői, a játékosai és vezetői már szorgalmasan készülnek arra, hogy csak egy évig legyenek az NB II-es mezőny tagjai. Eközben az előző kiírás egyik legjobb teljesítménnyel előrukkoló angyalföldi játékosa, Hidi Patrik egyéni foglalkozásokon vesz részt. Nem is akárki állította össze a középpályás programját, aki elmesélte, szüksége lenne már arra, hogy meglegyen az új csapata, de akár abba is benne lenne, hogy ismét légiósnak álljon.
Amikor kerestelek, jelezted, hogy még tréningezel, később hívjalak, viszont úgy tudom, nincsen még meg az új csapatod.
Egyénileg, Vladimir Cepzanovic, a belga válogatott szerb erőnléti edzője által összeállított program szerint készülök. Nehéz így edzeni, mert nem adja vissza azt, mintha csapattal készülnék. Nagyon szívesen mennék már az új klubomhoz, mert hiányzik már a foci, a játék és egy csapat.
A labdarúgás csapatjáték, felkészülési időszak van. Mire tudod így, ebben a helyzetben helyezni a hangsúlyt?
Erősítések és futások szerepelnek a programomban, amik biztosítják számomra azt, hogy megfelelő erőállapotban legyek. Ami most van, az viszont nem a labdarúgás élvezhető része a számomra sem. Társak között, edzőmeccseken pályára lépve a legjobb felkészülni az előttünk álló feladatokra.
Mi a legfontosabb tanulság a számodra a Vasas kieséséből?
Nehéz kérdés…
A játékoskeretünk bőven NB I-es volt, ez nem lehet vita tárgya. Legnagyobb gond az lehetett szerintem, hogy hiányzott az állandóság. Az egyéni teljesítmények is elmaradtak a várttól, ráadásul nagyon kevés gólt szereztünk.
Ezek miatt volt az, hogy nagyon sok döntetlenünk volt, amik közül több találkozó is eldőlhetett volna a javunkra…
Milyen volt az öltözőben a hangulat?
Ha van harminc olyan játékosod, akik közül mind játszhatna az NB I-ben, akkor közöttük lesznek olyanok, akik nem férnek oda a kezdőcsapatba, de még a meccskeretbe sem, és van, hogy hosszú hetekig tart ez az állapot. Ezt nyilván nagyon nehéz kezelniük azoknak, akik nem, vagy csak ritkán kapnak lehetőséget. Az ideális az lenne szerintem, hogy a tizennyolc élvonalbeli szintű játékos mögött nagyjából tizenöt tehetség van, akik előtt ott a fejlődés, majd a bizonyítás lehetősége.
Azt tudod már, hogy melyik lesz a következő csapatod?
Itthonról voltak már megkeresések, nem is egy. Viszont remélem, hogy annak ellenére, hogy már mennek az edzések és az edzőmeccsek, lesznek még jobb lehetőségeim.
Voltál már a spanyol Real Oviedo és a kazah Kairat Pavlodar légiósa is. Belevágnál újra egy külföldi kalandba?
Szívesen kimennék, ha megfelelő lehetőség adódna, ebben az esetben bátran vágnék bele ismét a kalandba. Semmi nincsen kizárva, várom a lehető legjobb lehetőséget, miközben mindegyik nap azon vagyok, hogy a legtökéletesebb erőállapotban legyek.
A Vasasban több poszton is szerepeltél, melyik a kedvenced?
Az angyalföldi sztoriból az volt számomra a legpozitívabb, hogy mindegyik bajnoki mérkőzésen játszottam valamennyit. Voltam belső védő három- és négyvédős rendszerben is, játszottam a hatos, a nyolcas és a tízes pozícióban is. Ezek tényleg nagyon pozitív dolgok a számomra, mert jelzik, hogy több szerepkörben is lehet rám számítani.
Egyébként hatosként érzem magam a legjobban, amikor először kipróbáltak középső védőként, furán éreztem magam, hiszen posztról posztra „ugráltam” meccsen belül, de végül kifejezetten megkedveltem azt is, amikor a védelem tengelyében kaptam bizonyítási lehetőséget.
Szeretnék is köszönetet mondani a vezetőségnek és az edzőimnek, hogy megbíztak bennem, illetve a szurkolóknak is.
Még a Magyar Futball Akadémia megalapítása előtt kerültél Kispestre. Ha az előző bajnokság kezdete előtt megkérdezik tőled, milyen szereplést vársz a Honvédtól, mit válaszoltál volna?
Azt, hogy gond nélkül bennmarad az élvonalban. Két ilyen klubnak, mint a Kispest és a Vasas, nem a másodosztályban van a helye. Ezt nemcsak a két klub múltja miatt, hanem a jelene és a jövője miatt is állítom. A Honvédra és a Vasasra mindenképpen szüksége van az NB I-nek!
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)