Vidi-Fradi: felcsúti paprikás egypontos batyukkal, Böde sérülésével

Felcsút – Orbán, Kubatov és Storck is látta, hogy lett vége a Djuricin-átoknak.

Az OTP Bank Liga hétközi, 10. fordulójának rangadóján a nyáron alaposan megerősödő Videoton először Fiola Attilával a kezdőcsapatában fogadta a bajnoki címvédő Ferencvárost az ideiglenes felcsúti otthonában, a Pancho Arénában, ahol jelen volt Bernd Stock, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is.

Nem kisasszonyfocival kezdődött az összecsapás, mindkét csapaton látszott, bár még a bajnokság elején vagyunk, mennyire fontos ez a mérkőzés, kemény csaták tarkították a meccse elejét. Ami magát a futball részét illeti, mindkét oldalon egy-egy távoli lövést jegyezhettünk fel, amely kapu fölé szállt.

A Fradit már a 13. percben nagy vesztesége érte, ugyanis egy korábbi, Juhásszal való ütközés során megsérült Böde Dániel, akinek a helyére Vladan Csukics állt be, amely miatt át is kellett szervezni a zöld-fehér csapatot, Marco Djuricin lett az egyetlen ék Böde helyén.

A sérülés nem zavarta meg a Fradit, teljesen kiegyenlített játék folyt, főleg a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Harcból és kemény összecsapásból továbbra sem volt hiány, helyzetből már annál kevesebb.

Az első félidő utolsó harmadára a játék is sokkal több volt már, így lehetőségek is adódtak. A Fradinál Djuricin, míg a Vidinál Géresi juttathatta volna előnyhöz a csapatát, de mindkét említett játékos jó helyzetből kapu fölé bombázott, így gólnélküli döntetlennel vonultak az együttesek az öltözőbe. A félidőben olyan információk érkeztek, hogy Böde Dánielnek a hasfala sérült meg, amely az elmondása szerint az Újpest elleni hétvégi derbire rendbe jöhet.

A második játékrész elején kipattanó lövés után Géresi Krisztián esett el a tizenhatoson belül Leandro becsúszása után, Andó-Szabó Sándor szabálytalanságot látott, a megítélt büntetőt Marko Scsepovics magabiztosan értékesítette, így gyorsan vezetéshez jutott a székesfehérvári csapat.

A bekapott gólra próbált reagálni Thomas Doll, pályára küldte Rju Szung Vut, amely húzástól meg is élénkült a Fradi támadójátéka, de úgy nézett ki, Marco Djuricin ma mindent kihagy, ugyanis számos lehetőséget elpuskázott.

Ám a 83. percben meglett a Fradi-támadások, na és Marco Djuricin kitartásának az eredménye, a támadó ugyanis ravasz lövéssel tizenöt méterről bevette Kovácsik Ádám kapuját, így kiegyenlítve a mérkőzés állását.

A hátralévő időben újabb gól már nem esett, így egy-egy ponttal lett gazdagabb mindkét csapat a rangadó után.

Videoton-Ferencváros 1-1 (0-0). A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!