Mezőkövesd – A trükkös szabadrúgás három pontot ért a Kövesdnek.

Az OTP Bank Liga 16. fordulójában a Mezőkövesd 2–1-re legyőzte a Videotont.

Mezőkövesd-Zsóry FC–Videoton FC 2–1

A mérkőzés gyorselemzése

Remek iramú mérkőzést láthatott a publikum, érezhető volt, hogy az NB I két legjobb formában lévő csapata találkozott. Ahogy arra számítani lehetett, a Vidi irányította a meccset, de a Mezőkövesd tudatosan adta át a területet, hogy kedvére kontrázhasson. A mérkőzés 10. percében a hazaiak az első helyzetükből megszerezték a vezető gólt, azonban a székesfehérváriak egy egyéni hiba után egyenlíteni tudtak. A gyors gólváltás után inkább a küzdelem dominált a pályán. A fordulás után inkább a Videoton állt közelebb a győzelemhez, azonban a Mezőkövesd kapusa, Tomas Tujvel remek napot fogott ki, több bravúrt is bemutatott. A hajrában a Kövesd a semmiből nyerte meg a mérkőzést: A Vidi védelme nem számított Pauljevic gyorsan elvégzett szabadrúgására, amiből Marek Strestík ziccerbe került, és kilőtte a jobb felső sarkot. Pintér Attila csapata ezzel a feljött a tabella 5. helyére, és kijelenhető, hogy jelen pillanatban a Kövesd az NB I legjobb formában lévő csapata. Az elmúlt öt mérkőzésén 13 pontot szerzett.

A mérkőzés kulcsmomentuma

A 82. percben 1-1-s állásnál megszerezhette volna a győztes gólt a Videoton, de Géresi Krisztián remek átadását Feczesin Róbert a mezőkövesdi kapusa, Thomas Tujvelbe lőtte.

A mérkőzés főszereplője

Egyértelműen a Mezőkövesd kapusa, Tomas Tujvel, aki magabiztosan védett. Egész mérkőzésen nyugalmat sugárzott, és több komoly bravúrt is bemutatott, amivel meccsben tartotta csapatát.

A mérkőzés osztályzata: 10/7

Mezőkövesd-Zsóry FC–Videoton FC. 2–1. Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!