Simon Zoltán - 2017. március 16. csütörtök 19:11
Budapest – Williams kétszer fektetett, Király nem hiányzott.
Kép forrása: MTI

Vasas-Haladás 2-3

Picit megijedhettek a szombathelyi hívek, amikor szembesülhettek azzal, hogy a bajnoki címre pályázó angyalföldiek ellen nem a válogatottsági rekorder Király Gábor őrzi majd a Haladás kapuját. De nem azért, mert Gyurján Márton ne lenne tehetséges, hanem azért, mert megszokták, hogy a szürke mackó alsós szinte mindig hibátlan teljesítményt nyújt.

Nos, Gyurján már a 9. percben jelezte, hogy miatta sem kell lerágni egyetlen zöld-fehér körmöt sem, mert remek mozdulattal védte Ádám 20 méteres, életerős, ráadásul jól helyezett szabadrúgását. Aztán támadtak, vagy inkább támadgattak tovább a hazaiak, ám az a kis plusz, ami a gól vagy gólok megszerzéséhez kellett volna, hiányzott belőlük az első félidőben. A Haladás viszont várt a megfelelő pillanatra, ami a számukra a 25. percben érkezett el, amikor a csapatkapitány Debreceni hibáját kihasználta Williams, aki a kapus Nagy Gergelyt is elfektette, majd az üres kapuba helyezett, 0-1!

A piros-kékek próbáltak mindent megtenni az egyenlítésért, de mielőtt a szurkolóik szívinfarktust kaptak volna a 43. percben,  - amikor Remili fejjel történő előkészítése után Saglik 3 méterről nem találta el a labdát és így az üres kaput sem -, még Polgár távoli bombáját kellett védenie Nagynak.

Henning Bergék összecsaptak a Vidi-ultrákkal - NB1.hu

Fordulás után viszont a Vasas egész évben legjobb teljesítményt nyújtó játékosa, Kire Risztevszki mutatta meg, hogy miért éri meg szeretni a labdarúgást, mert remek szóló után egalizált, 1-1! A fővárosiak öröme 4 egész percig tartott, mert Williams beadása után Kovács helyezett a kapuba, 1-2! de a szombathelyi parádénak nem volt vége, mert 20 perccel a vége előtt Williams ismét villant, ismét Debreceni hibája után, ismét elfektette Nagyot és úgy tűnt eldőlt a meccs, 1-3!

De a 106. születésnapját ünneplő Vasas játékosai nem adták fel, és Saglik révén a 84. percben visszahozták a sírból a meccset, 2-3! Az egyenlítés viszont már nem jött össze a hazaiaknak, Halmosit a legvégén még kiállították.

A Vasas nem tudott közelebb kerülni az éllovas Vidihez és a Honvédhoz, nem tudta leszakítani a negyedik Ferencvárost, míg a Haladásnak már nem kell hátrafelé tekingetnie.

OTP Bank Liga, 20. forduló

Vasas-Swietelsky Haladás 2-3

G.: Ristevski (46.), Saglik (83.), illetve Williams (25., 69.), Kovács L. (51.)

Vasas: Nagy G. - Burmeister, Debreceni, Ristevski - Szivacski (Murka, a szünetben), Kleisz, Berecz, Hangya - Ádám (Kulcsár, 59.), Saglik, Remili (Gaál, 70.)

Haladás: Gyurján - Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri (Schimmer, 84.) - Iszlai, Kovács L. (Kiss B., 82.), Jancsó (Mészáros, 70.) - Rácz, Williams, Halmosi

Sárga lap: Nagy G. (55.), illetve Wils (23.), Iszlai (29.), Kovács L. (53.), Devecseri (56.), Rácz (64.), Halmosi (90.)

Piros lap: Halmosi (91.)