Bp. Honvéd-Paks 3-1Eppel MártonduplaKulcsár DávidkiállításHonvédPaksNB IOTP Bank Liga5.fordulóvideós tartalom

Két büntetővel fordított a három gólig jutó Honvéd a Paks ellen

Hegedűs Gábor - 2016. augusztus 13. szombat 20:04
Budapest – Eppel-dupla, Kulcsár a kiállítás sorsára jutott, nyerhető meccset bukott a Csertői-csapat.

A fordulót megelőzően a dobogó legalsó fokán álló Bp. Honvéd a nyeretlen, ám több nagycsapatot is meglepő Paksot fogadta, így nagy csatára volt kilátás a Bozsik Stadionban az OTP Bank Liga 5. fordulójában.

Mindkét csapat óvatosan kezdte a mérkőzést, komolyabb helyzet nem alakult ki az első tizenöt percben – talán Koszta lövését érdemes megemlíteni –, így lehet mondani, hogy szinte a semmiből szerzett vezetést a Paks, amikor is Hahn János elsőre lesgyanús kiugrása után átemelte Horváthot.

Ezt követően a Honvád próbált előre menni az egyenlítésért, de a Paks jól játszott, lezárta a területeket, így kevés helyzet volt a meccsen, inkább a mezőnyben gyűrték egymást a felek, egy-egy hazai távoli lövés, illetve paksi kontra okozott veszélyt.

Az első félidő utolsó öt percét megnyomta a Honvéd, de gólt nem tudott szerezni, így egygólos vendég előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész sok hibával kezdődött, nem alakult ki folyamatos játék, sajnos csak a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, helyzetek nélkül. Sokat mondó, hogy az egyik legnagyobb esemény az volt, amikor Bertus szabálytalansága után leesett a cipő Holenderről.

Haraszti ezt követően eldönthette volna a meccset, de nagy helyzetben hibázott. Viszont ahogy lenni szokott, a futball ismét büntetett.

A Honvéd ugyanis tíz perc leforgása alatt két tizenegyest is kapott, a másodiknál Kulcsár Dávidot ki is állította a játékvezető, Eppel Márton pedig mindkét tizenegyest magabiztosan lőtt a hálóba, így némi meglepetésre fordított a kispesti csapat.

És ha már fordított, egy perccel a második gólt követően a kegyelemdöfést is bevitte Dusan Vasziljevics fejesével, így végül az elveszettnek tűnő mérkőzést végül két góllal nyerte meg a Honvéd és jelenleg a második helyen áll.

Bp. Honvéd-Paks 3-1 (0-1). A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!