Így nyerte meg a Hali a stadionavató mérkőzését

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS – NK OSIJEK 3-1 (1-1)

Szombathely, 8500 néző, játékvezető: Pintér

Haladás: Király – Polgár, Wils, Németh Milán, Bosnjak – Jagodics, Kiss B. – Williams, Németh Márió, Halmosi – Ramos

Osijek: Antalovic – Matas, Simunec, Lesjak, Barisic – Skoric, Jambor, Mioc – Hajradinovic, Ejupi, Lopa

A Haladás kezdte a játékot.

A mieink tiszta zöldben, a vendégek kék-fehér csíkos felsőben, fehér nadrágban, és fehér sportszárban játszanak.

Átadták a Haladás új, 15 milliárdos sportkomplexumát – képek – NB1.hu

Átadták a Hali új stadionját

3. perc: Williams 22 méteres, bal felső sarokra tartó lövését tolta szögletre Antalovic

A rengeteg Haladás-zászló mellett egy körmendi, és egy Puskás Army feliratú, kispesti zászlót is felfedeztünk.

6. perc: Egy bal oldali szöglet után a kifejelt labdát Hajradinovic 20 méterről, a bal felső sarokba bombázta (0-1).

11. perc: Lopa cselezgetett befelé a bal szélen, de 10 méteres lövését bravúrral védte Király

Negyedóra telt el a meccsből, kiegyenlített a játék – és remek a hangulat, ami a stadion akusztikáját (is) dicséri. No és természetesen a szurkolókat is.

17. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Németh Márió bal oldali szögletét Wils továbbfejelte, Ramos pedig hat méterről a jobb felső sarokba továbbította (1-1).

20. perc: Németh Márió jobb oldali szabadrúgásból hátragurított, az érkező Williams 18 méterről a léc fölé bombázott

Kiegyenlített a meccs, hol az egyik, hol a másik kapu forog – kisebb – veszélyben.

Továbbra is frenetikus a hangulat és csodálatos a stadion

30. perc: Csere a Haliban, Király helyett Gyurján állt be. Félóránként kapus cserél a Haladás – ez a terv

Vége az első félidőnek

II.FÉLIDŐ

47. perc: Wils kapott sárga lapot

53. perc: Matas kapott sárga lapot

56. perc: Simunec lökte fel az egyedül kilépő Williamset  a tizenhatos előterében – Pintér kiállította a horvát hátvédet. A 18 méterről elvégzett szabadrúgást Németh Márió a bal sarok mellé lőtte

61. perc: Cserehegyek a Haladásban. Williams helyett Grumics, Németh Márió helyett Rácz, Kiss Bence helyett Kovács Lóránt, Gyurján helyett Rózsa állt be

66. perc: Bosnjak 20 méteres szabadrúgása alig suhant el a léc felett

68. perc: Rácz tolta el a tizenhatoson belül a labdát a horvát kapus mellett, majd embereset esett – tizenegyes helyett sárga lap a szombathelyi futballistának műesésért…

73. perc: Csere a Haladásban, Ramos helyett Mészáros érkezett

81 perc: Kiss Tamás húzott el lendületesen a jobb szélen, majd 14 méterről lőtt, a kapus szögletre tolta a jobb sarokba igyekvő lövést. A jobb oldali szögletet Rácz végezte el, Jagodics hat méterről a felső lécre fejelt

86. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Grumics kapott labdát a bal oldalon a tizenhatoson belül, majd hat méterről a hosszú, bal sarokba lőtt (2-1).

87. perc: Cserék a Haliban, Medgyes, Jánvári állt be

90. perc: Újabb cserék, Jancsó, Funsho, Bolla, Petró érkezett

Három perc a hosszabbítás

91. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Medgyes iramodott meg a bal oldalon, kicselezte a kapujából kifutó hálóőrt, majd középre passzolt. Az érkező Mioc kivágta ugyan a labdát, ám éppen Petróhoz, aki öt méterről a bal sarokba helyezett (3-1).