Horváth Ferenc ezüstéremmel búcsúzhat a Videotontól

Budapest – Balajczát kiállították, Banai parádézott, de ez is kevés volt az Újpestnek.

A mérkőzés előtt érezhető volt, hogy az újpesti szurkolók lélekben már a jövő heti Magyar Kupa-döntőre hangolnak, ugyanis a Videoton ellen nem született nézőcsúcs a Szusza Ferenc Stadionban.

Ennek ellenére jól kezdett a hazai csapat, amely az első percben majdnem megszerezte a vezetést, miután Kylian Hazard jobbról belőtt labdájára Bojan Sankovic érkezett, aki 11 méterről kapásból tüzelt, de a lövése pár centivel elkerülte a bal felső sarkot.

A következő fél órában egyik csapat sem alakított ki helyzetet, de az iramot az Újpest diktálta, és aki úgy nézte a meccset, hogy nem volt tisztában a tabella állásával, az azt hihette, hogy a lila-fehérek harcolnak a második helyért.

A 29. percben azonban teljesen megváltozott a mérkőzés, amikor Oliveira kapott remek indítást, majd belepöckölte a labdát a tizenhatoson kívülre kirontó Balajcza Szabolcsba, Szabó Zsolt játékvezető asszisztense kezezést jelzett, így a spori az öltözőbe küldte a lila-fehérek csapatkapitányát.

Az első félidő utolsó 15 percében a sajátnevelésű újpesti kapus, Banai Dávid volt a főszereplő, aki először parádésan védte Tischler Patrik kőkemény szabadrúgását, majd a hosszabbítás első percében a rövid sarokból tornázta ki a Vidi támadójának kapáslövését.

Ahogy az várható volt, az emberelőnyben játszó Videoton kezdte jobban a második félidőt. Az 50. percben Asmir Suljic került ziccerbe, de Banai Dávid és Litauszki Róbert együttes erővel megállították a korábbi újpesti szélsőt, majd egy perccel később a fiatal hálóőr ismét egy az egyben védett, amikor Tischler Patrik közeli lövését hatástalanította lábbal.

Az 55. percben már a mérkőzés legjobbja is tehetetlen volt, amikor a korábbi újpesti jobb hátvéd, Loic Nego bombázott a hálóba 16 méterről (0-1). A Videoton vezetése után az Újpest teljesen feladta a mérkőzést, Nebojsa Vignjevics gyorsan le is kapta a pályáról Lencse Lászlót, hogy pihenhessen a Fradi elleni Magyar Kupa-döntőre.

A második félidő egyik legizgalmasabb jelenete az volt, amikor a Vasas megszerezte a vezetést az MTK ellen Dunaújvárosban, ennek a hírére sok Újpest-szurkoló elkezdte skandálni, hogy „hajrá Vasas” jelezve, hogy örülnének a Puskás Akadémia kiesésének.

A 75. percben a Videoton bebiztosította a győzelmet és az ezüstérmet, amikor Géresi Krisztián visszatett labdáját Tischler Patrik passzolta be a bal alsó sarokba (0-2), majd a 93. percben a csapatkapitány Juhász Roland is bombázott egyet a jobb alsó sarokba (0-3).

Egyelőre nincs hivatalos bejelentés, de egyre valószínűbb, hogy a székesfehérvári csapatot a második helyre behozó Horváth Ferencnek ez volt az utolsó mérkőzése a piros-kékek kispadján. Ha ez igaz, akkor szégyenkezésre semmi oka, mert remek munkát végzett a Videotonnál. Talán megérdemelne még egy év bizalmat. A lefújás után a piros-kékek másodedzője, Pető Tamás elmondta, hogy nagyon élvezte a közös munkát Horváth Ferenccel, és úgy érzi sikeresek voltak együtt.

Újpest–Videoton 0-3 (0-0). A mérkőzés elő közvetítése a linkre kattintva olvasható!