Hat gól és pontosztozkodás a 218. Fradi-Újpest Derbin

Budapest – A lila-fehérek már 3-1-re vezettek, de Leo gólja lendületet adott a Fradinak.

A 218. Ferencváros–Újpest Derbin korántsem volt teltház, ennek ellenére nem lehet panasz a találkozóra, mert komoly iramot diktáltak a csapatok. A mérkőzés előtt a lila-fehérek edzője, Nebojsa Vignjevics azt mondta, hogy a zöld-fehérek ellen könnyű, mert mindig ugyanazt a támadójátékot játsszák, arra azonban nem számított, hogy Marco Djuricin a 10. percben egy gyönyörű vágta után megszerzi a vezetést a Fradinak (1-0).

Az első gól után úgy tűnt, hogy a Fradi könnyen el is döntheti a meccset, ugyanis az újpesti védelem baloldala kész átjáróház volt, de Djuricin nem tudta megszerezni második gólját, így továbbra is nyitott volt minden kérdés. A 20. percben a semmiből egyenlített az Újpest, miután Souleymane Diarra balról megindult befelé, majd Arjen Robben módra 22 méterről kilőtte a balalsó sarkot (1-1). Az egyenlítő gól után kissé mindkét edző belenyúlt a meccsbe, Nebojsa Vignjevics lehozta Nagy Tibort, helyére Nagy Gábort küldte pályára, hogy stabilizálja csapata védekezését a jobb oldalon, míg Thomas Doll a megsérült Lovrencsics Gergő helyére küldte be Pintér Ádámot.

A 25. percben átvehette volna a vezetést az Újpest, de Balogh Balázs 14 méterről leadott lövése a jobb kapufán csattant. A félidő második részében már inkább az Újpest dominált, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani egész a 38. percig, ekkora ismét Diarra volt a főszereplő, aki egy testcsellel két fradistát is kivont a forgalomból, így Mohl Dávid senkitől sem zavartatva beadhatott, az érkező Balogh Balázs pedig három méterről a kapuba fejelt (1-2).

A fordulás után megmutatkozott, hogy mindkét edző a támadófutball híve, ugyanis Thomas Doll pályára küldte Radó Andrást, míg Nebojsa Vignjevics Lázok Jánosnak szavazott bizalmat. Az Újpestnek be is jött, hogy nem állt vissza védekezni, ugyanis az 52. percben a mérkőzés legjobbja, Souleymane Diarra harcolt ki tizenegyest, a dél-koreai Ryu Seung-Woo ütött be a beadásába, Kassai Viktor azonnal büntetőt ítélt. A labda mögé Balogh Balázs állt, aki higgadtan a bal felső sarokba lőtt (1-3).

Azonban a kétgólos lila-fehér vezetéstől még korántsem lett lefutott a mérkőzés, a Ferencváros minden tartalékját bevetve, Nagy Dominik vezérletével elkezdett előre menni, aminek a 62. percben meg is lett az eredménye. A hamarosan a Legiához szerződő középpályás kiharcolt egy szabadrúgást, amit Leandro 27 méterről a bal felső sarokba helyezett (2-3). Balajcza Szabolcs kapaszkodott, de csak beljebb segíteni tudta a labdát.

A szépítő gól teljesen új lendületet adott a Fradinak, és öt perc múlva egy szerencsés találattal össze is jött az egyenlítés. A mérkőzés negatív hőse, Pávkovics Bence ért bele szerencsétlenül Djuricin lőtt passzába, a labda pedig a kapu rövid oldalában landolt (3-3).

A meccs utolsó harmadában inkább a Ferencváros támadott, de komoly helyzetet már nem tudott kidolgozni. A fradisták mondhatják, hogy más lett volna a mérkőzés végkimenetele, ha Böde Dániel pályán van, míg az újpestiek is stabilabbak lettek volna, ha Kálnoki-Kis Dávid játszhat, de a futballban nincsen ha.

A lényeg, hogy az év egyik legjobb mérkőzésén 3-3-s döntetlent játszott a Ferencváros az Újpesttel a 218- Derbin.

Ferencváros–Újpest 3–3 (1–2). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható.