Döntetlennel hangoltak a Derbire a lila-fehérek

Göbölyös András - 2016. szeptember 21. szerda 21:00
Budapest – A Haladás győztes-gólja Halmosi Péter lábában maradt.
Kép forrása: ujpestfc.hu

Remek iramban kezdődött a mérkőzés, az első negyed órában főleg az Újpest kezdeményezett, Balogh Balázs jobbról belőtt szögletei rendre veszélyt teremtettek a szombathelyi kapu előtt. Az első komoly helyzet azonban a Haladás előtt adódott, Halmosi Péter balról beemelt labdájára Németh Márió érkezett lendületből, majd nyolc méterről fejelt, azonban Banai Dávid remek reflexmozdulattal kiütötte a labdát.

A szöglet után felpörögtek az események, egy megcsúsztatott labda után Stef Wils fejelt kapufát, majd szinte az ellentámadásból megszerezte a vezetést az Újpest. Nagy Tibor indította a jobb oldalon Balogh Balázst, aki középre centerezett az érkező Viktor Angelovnak, azonban a menteni igyekvő Wils a saját kapujába lőtt (1-0).

A folytatásban a Haladás ragadta magához a kezdeményezést, azonban az Újpest kontrái is rendre veszélyesek voltak. Az első félidő hajrájában Banai Dávidnak kellett hárítani Halmosi éles szögből leadott bombáját, majd a lefújás előtt növelhette volna az előnyét az Újpest, de Mohl közeli fejesét Rózsa a kapufára ütötte.

A második félidő valamivel visszafogottabb iram kezdődött, mindkét oldalon több volt a pontatlanság, míg helyzetek nem nagyon adódtak egyik kapu előtt sem. Negyed óra után azonban egalizált a Haladás. Németh Márió jobb oldali szabadrúgására a korábban kapufát fejelő és öngólt vétő Stef Wils érkezett, és öt méterről az újpesti kapuba stukkolt (1-1).

Az egyenlítés után hátrébb húzódott a Haladás, míg az Újpest görcsösen támadott, hogy újra megszerezze a vezetést. Nebojsa Vignjevics beküldte Lázok Jánost, aki pillanatokon belül főszereplő lett, ugyanis egyből ziccerbe került, de nem sikerült átemelnie a labdát a kint helyezkedő Rózsa Dániel fölött. Két perccel később a csereként beálló támadó Windecker csúsztatását jutatta a szombathelyi kapuba, azonban háromméteres lesről, majd pár minutummal később öt méterről fejelt Rózsa kezébe.

Az utolsó húsz percben már jelentősen esett a mérkőzés színvonala, úgy tűnt mindkét csapat megelégszik az egy ponttal. A slusszpoént Halmosi Péter süthette volna el, aki a 93. percben becselezte magát a tizenhatoson belülre, ziccerbe került, de annyira belejött a szólózásba, hogy lövés helyett megpróbált meg egy Újpest játékost elfektetni, így odalett a helyzet és maradt a döntetlen.

Újpest FC–Swietelsky-Haladás 1­–1 (1–0). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!