Beszámoló az NB I-es csapatok vasárnapi edzőmeccseiről

Európa – Az Újpest, a DVTK és a Loki is kikapott.

DVSC – Gwangju FC 1–2

G.: Könyves (85.)

DVSC: 1. félidő: Danilovics – Osváth, Szatmári, Brkovics, Barna – Varga K., Tőzsér, Szekulics, Mengolo – Holman – Chuka.

DVSC: 2. félidő: Verpecz – Nagy Z., Szilvási, Mészáros, Ferenczi – Könyves, Filip, Jovanovic, Kóródi – Takács, Bíró.

Az OTP Bank Liga 10. helyén álló DVSC lejátszotta első felkészülési mérkőzését a portugáliai edzőtáborban. Leonel Pontes együttese 2-1-es vereséget szenvedett a dél-koreai bajnokságban szereplő Gwangju FC-től. Az ázsiaiakra jellemző, hogy – termetükből adódóan – rendkívül fürgék, és ez megmutatkozott a mérkőzésen is. Hatalmas volt az iram, az ellenfél pillanatok alatt a Loki kapuja elé tudott teremni, de nem voltak veszélyesek. A DVSC szervezetten játszott, és próbált kontrákkal válaszolni. Chuka és Mengolo előtt is adódott lehetőség, illetve egy szöglet után Brkovics fejesét kellett a kapusnak védenie. A 34. percben mégis a Gwangju szerzett vezetést, egy jobb oldali beadás után az ellenfél egyik középpályása 12 méterről emelt a kapuba.

A szünetben teljes sorcsere történt, Leonel Pontes mindenkinek lehetőséget akart biztosítani. A Loki többet támadott, helyzeteket alakított ki, de a gól csak nem akart összejönni. Negyedóra után kiegyenlítetté vált a játék, az ellenfél előtt is adódtak lehetőségek, és a 83. percben meg is szerezték a második találatukat. Rá két percre pedig Könyves Norbert révén szépített a DVSC, a középpályás a Filiptől kapott labdát lőtte a kapuba. Ezután akár az egyenlítés is összejöhetett volna, de kimaradtak a helyzetek. (dvsc.hu)

Górnik Łęczna – DVTK 3–0

G.: Jarecki (5.), Pitry (10.), Matei (36.)

DVTK: Rados – Jagodinskis, Lipták, Tamás, Lőrincz – Dausvili, Elek – Fülöp, Busai, Ugrai – Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc. Kispadon: Bukrán, Mahalek, Vela, Oláh, Szabó I B., Kitl, Fülöp, Szarka, Nemes, Karan, Eperjesi

A DVTK lejátszotta második felkészülési mérkőzését és spanyolországi edzőtáborban. A miskolci csapat háromgólos vereséget szenvedett a Górnik Łęczna ellen. A Diósgyőr már az ötödik percben hátrányba került, egy szöglet uán Dariusz Jarecki fejelt a hálóba (1-0). Öt perccel később már két góllal vezetett a Łęczna: Egy szögletet röviden fejeltek ki a védők, és Przemysław Pitry közelről a bal alsó sarokba gurított a lábak mellett (2-0). A folytatásban Horváth Ferenc tanítványai remek tempóban futballoztak, több helyzetet is kialakítottak, de nem tudtak szépíteni.. A 36. percben jött a második lengyel gól: A tizenhatos bal oldali sarkáról Gabriel Matei hatalmas bombát ragasztott a jobb felső sarokba (3-0). A második félidőben kiegyenlített játék zajlott, de a DVTK nem tudta megszerezni a szépítő találatot, így maradt az első játékrészben kialakult eredmény.

Újpest–Levszki Szófia 1–2

G.: Hazard (60.)

Újpest: Balajcza – Nagy T., Pávkovics, Windecker, Balogh – Sankovic, Hazard, Gere, Szűcs, Nagy G. – Perovic.

Cserék: Kovács, Kálnoki-Kis, Cseke, Mohl, Andric, Diarra, Balázs, Németh

Az Újpest FC lejátszotta második felkészülési mérkőzését a ciprusi edzőtáborban. A lila-fehérek a lengyel Lech Poznan után a bolgár Levszki Szófiával néztek farkasszemet, ezúttal kevés sikerrel. Nebojsa Vignjevics rendesen felforgatta alapcsapatát, amely az első játékrészben egygólos hátrányba került a bolgár gárda ellen. A fordulás után a Levszki Szófia irányította a játékot. Növelni is tudta az előnyét, azonban több nagy helyzetet is kihagyott, így nem lett komolyabb különbség az eredményjelzőn. A 60. percben a teljes őszi szezont kihagyó Kylian Hazard is betalált, így kialakult a végeredmény.  Az Újpestben Banai Dávid nem kapott lehetőséget, mert szombaton kapcsolódott be a munkába. Lázok János és Jonathan Heris még nincs százszázalékos állapotban, míg Enis Bardhi izomfáradtság miatt nem lépett pályára.

60. perc: Újpest FC – Levszki Szófia: 1 – 2 …