Európa – A Fradi döntetlennel zárt, a Vasas 11 gólt rúgott.

Lipót Pékség SE – Vasas 1–11

G.: Saglik 4, Ferenczi 3, Ádám, Kulcsár 2-2.

Vasas: Póser – Debreceni, Vaskó, Ristevski – Murka, Kleisz, Berecz, Hangya – Gaál, Saglik, Remili.

A Vasas FC kedden lejátszotta a lipóti edzőtábor első találkozóját, a helyi megye I-es csapat, a Lipót Pékség SE ellen. A kissé havas talajon az angyalföldiek nagyarányú, 11-1-es győzelmet arattak. A Vasas hamar vezetést szerzett Mahir Saglik góljával. A német-török játékos a mérkőzésen góllövő kedvében volt, a félidő során összesen négy találatot szerzett, Kulcsár Tamás pedig csereként tudott duplázni. A félidőben már 6-0-ra vezettek a piros-kékek.

A második játékrészre bejött Ferenczi, Király, Farkas, Szivacski, James, valamint Ádám Martin, aki kedd csatlakozni tudott az edzőtáborban tartózkodó társaihoz. A második félidőben is végig a Vasas irányított, Ferenczi és Ádám találatával hamar 8-0-ra módosult az állást. A házigazdák szépítése után ismét Ferenczi (kétszer) és Ádám talált be a lipótiak kapujába, beállítva ezzel a 11-1-es végeredményt.

FTC–Sparta Praha 0–0

FTC: Dibusz – Botka, Hüsing (Csonka, 58.), Csukics, Leandro – Dilaver (Csernik, 80.) – Radó (Kundrák, 58.), Hajnal (Varga R., 58.), Kleinheisler (Bognár, 58.), Amadou (Lovrencsics, 46.) – Böde (Djuricin, 46.).

A bajnoki címvédő Ferencváros gólnélküli döntetlent játszott a Sparta Prahával a valencia edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzésén. A mérkőzés első helyzete a Sparta Praha előtt adódott, Ales Cermak lövése elkerülte Dibusz kapuját. Tízpercnyi játék után Amadou sprintelt fel a baloldalon, sikerült a védő mellett is elmennie, bepasszolta Radónak, a lapos lövést azonban fogta a kapus. A 28. percben Böde tudott labdát szerezni, el is indult a kapu felé, ám a lövését blokkolta a védelem. A fordulás után nem alakult ki folyamatos játék, de inkább a csehek álltak közelebb a gólszerzéshez. A Ferencváros kapusa, Dibusz Dénes két óriási bravúrt is bemutatott, így maradt a döntetlen.

Paks–Altaj Szemej 2–1

G.: Hajdú (14.), Simon (66.)

Paks: Molnár – Kulcsár, Zachán, Gévay, Szabó J. – Papp K. – Koltai, Kecskés (Simon M., 60.), Bertus (Kesztyűs, 82.), Hajdú Á. – Jelena (Vernes, 60.). Vezetőedző: Csertői Aurél

Az OTP Bank Liga nyolcadik helyén álló Paksi FC negyedik mérkőzését is megnyerte a törökországi edzőtáborban. A Paks megnyomta a mérkőzés elejét, agresszív letámadással futballozott. Ekkor mind labdatartásban, mind labdaszerzésben ellenfele fölé nőtt. Nem is sokáig váratott magára vezető gólja: egy jobb oldali bedobást követően, Jelena jól fordított át a túloldalra Koltaihoz, ő a mélységből felfutó Hajdú elé tálalt, aki úgy tizennégy méterről a rövid sarokba passzolt (1-0). Továbbra is Paks irányított, és akár három-nullára is vezethetett volna, mivel először Kulcsár, majd később Szabó is komoly lehetőséget hagyott ki. Fél óra elteltével kiegyenlítetté vált a játék, de igazi ziccert nem tudtak kidolgozni a kazahok, azonban egyenlítő gólhoz kellettek a paksiak is: a kaputól húsz méterre vesztettek labdát a zöld-fehérek, az ellenfél támadója a kilépő játékosnak passzolt, aki egy jól eltalált lövéssel talált a hálóba. Molnár még beleért, de hárítani már nem tudott (1-1).

A fordulást követően a Paks visszavette az irányítást, és újból érvényesült az akaratereje. Agresszív játékunk ismét sikert hozott: A 66. percben Papp labdát szerzett a tizenhatos előterében, majd jó ütemben passzolt az érkező Simon elé, aki nagy erővel kilőtte a hosszú sarkot (2-1). A mérkőzés folytatásában is mi Csertői Aurél tanítványai voltak a kezdeményezőbbek, ismét adódtak helyzeteik, ezek azonban kimaradtak. Ennek fényében akár nagyobb gólkülönbséggel is nyerhettek volna.

Bp. Honvéd–Poli Timisoara 1–0

G.: Eppel

Honvéd: Horváth A. – King (Villám), Lovric (Bobál D.), Kamber, Laczkó – Nagy G. (Hidi), Gazdag (Koszta), Vasiljevic – Dark (Zsótér), Eppel, Holender (Balázs).

A Bp. Honvéd ötödik felkészülési mérkőzésén 1-0-s győzelmet aratott a romániai Temesvár fölött. A SZAC-pályán megrendezett összecsapás egyetlen gólját Eppel Márton szerezte, aki továbbra is tartja góllövő formáját. Ahogy azt jeleztük, kispesti támadó még szombaton szenvedett bordasérülés, ezután kórházba szállították, ahol megállapították, hogy sem törés sem repedés nem keletkezett, így bordavédőben pályára léphetett. Davide Lanzafaménak korábban kifordult a bokája, a Honvéd karmestere elővigyázatosságból kihagyta a mérkőzést.

DVSC–Vasco da Gama de Vidigueira  2–1

DVSC: A 35. percig: Verpecz – Jovanovic, Mészáros, Brkovics, Ferenczi – Könyves, Tőzsér, Filip, Mengolo – Holman – Chuka.

A 35. perctől: Verpecz – Nagy Z. (Varga K.), Szilvási, Szatmári, Nagy K., Osváth – Szekulics, Barna, Ventura – Bíró (Kóródi), Takács T.

G: Chuka (15.), Takács T. (38.)

A Portugáliában edzőtáborozó DVSC felkészülési mérkőzést játszott egy helyi csapat, a Vasco Gama da Vidigueira ellen, a cél az volt, hogy meccsterhelést kapjanak a játékosok. A találkozó eredetileg a Penina Hotel pályáján lett volna, de az esőzés miatt változott a helyszín – írja a dvsc honlapja. A 15. percben a vezetést szerzett a Loki, Könyves jobb oldalról adott középre, a berobbanó Chuka pedig a bal alsóba lőtt (1-0). A középkezdés után rögtön egyenlített az ellenfél egy figyelmetlenséget kihasználva, holott addig nem jelentett veszélyt a kapura. Továbbra is támadott a DVSC, Mengolo állt közel az újabb gólszerzéshez, de a bal kapufa mellé bombázott, illetve Holman közeli lövését védte a kapus.

Kleinheisler mégsem a nyelvtudás hiánya miatt jött haza? – NB1.hu

Fél óra után teljes sort cserélt Leonel Pontes, pályára lépett Joao Ventura helyi labdarúgó a portugál harmadosztályból, akit a DVSC vezetőedzője megfigyelt ezen a találkozón. A 37. percben Takács Tamás révén visszavette a vezetést a Loki. Negyvenöt perc után szünet következett, majd ugyanaz a csapat futott ki, amely befejezte az első félidőt. Ezúttal már szakadó esőben zajlott a találkozó. Később Bíró Péter helyére beállt Kóródi Nándor, míg Nagy Zoltánt Varga Kevin váltotta. Végig nagy mezőnyfölényben játszott Debrecen, de több gól már nem esett, 2-1-re nyert a Loki.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – NK Inter Zapresic 1–1  (tizenegyesekkel 1–4)

G.: Iszlai (79.)

Haladás: Gyurján M. (Lévay, 46.). – Polgár (Schimmer, 46.), Jancsó (Kovács L., 46.), Devecseri, Bosnjak (Hídvégi, 60.) – Jagodics, Iszlai – Rácz (Mészáros, 46.), Calvente, Halmosi (Tóth M., 60.) – Williams. Vezetőedző: Mészöly Géza.

A kezdeti tapogatózó játék után a hetedik percben megszerezte a vezetést a Zapresic. Siljic tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1). Fokozatosan belelendült a Haladás, Calvante kétszer is megkeverte a horvátok jobb oldalát, de lövéseit védte Covic. Paprikássá vált a hangulat, sok volt a kemény belemenés. A 34. percben egy szép Calvente-Halmosi-Bosnjak-Rácz akció után utóbbi 14 méterről, nagy helyzetből a kapus kezébe lőtt.

A Puskás Akadémiában kötött ki a Loki távozó kapitánya – NB2.hu

Szünet után Schimmer nyolcméteres, nagy helyzetből leadott próbálkozását hárította bravúrral Covic, aztán Lévay védett nagyot, amikor az egyedül kilépő Polizzi lövését fogta meg. A hajrában beszorította ellenfelét a vasi csapat. A 77. percben Gajdos 20 méteres lövése ment kevéssel a kapu mellé. A 79. percben Tóth Mátét rúgták fel a tizenhatoson belül a baloldalon, a büntetőt Iszlai a jobb felső sarokba emelte (1-1). Az utolsó perceket is megnyomták a vasiak, de csak kisebb helyzetekig jutottak. Jó iramú meccsen a több helyzetet is kidolgozó szombathelyiek győzelmet érdemeltek volna – írja a Haladás honlapja.

Következtek a büntetők, a vasiaknál csak Gajdos talált be, így az Inter 4-1-re nyert. A Haladás  – amely ezzel a mérkőzéssel befejezte medulini edzőtáborozását –   tehát a negyedik helyen végzett az Arena Kupán.

Villarreal–DVTK 2–6

G.: Davide (22.), Simon (79.), ill. Ugrai (30.), Nono (45+2.), Novothny (51., 62.), Szarka (74.), Mahalek (89.)

DVTK: Bukrán – Eperjesi (Mahalek, 73.), Lipták, Karan, Oláh B. (Nemes, 18.) – Busai (Dausvili, 58.), Elek (Kitl, 73.) – Vela, Nono (Szabó, 75.), Ugrai (Makrai, 68.) – Novothny (Szarka, 68.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Ahogy azt várható volt, a spanyol élvonalbeli Villarreal nem az alapcsapatával lépett pályára, de ez sem von semmit a DVTK 5-2-es sikeréből. A miskolci csapatban a különedzést végző hálóőr, Ivan Rados és a frissen igazolt támadó, Fülöp István kisebb sérülés miatt nem léphetett pályára. Jól kezdte a mérkőzést a DVTK, bár Horváth Ferencnek már negyed óra után cserélnie kellett. A megsérült Oláh Bálint helyére Nemes Milán érkezett. A 22. percben megszerezték a vezetést a spanyolok, Davide 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). Szűk tíz percen belül azonban egyenlített a DVTK. Busai beadását Ugrai Roland jobbról, 13 méterről a kapuba vágta (1-1). A lefújás előtt fordítani tudott a Disógyőr: Nono Villar állt a 18 méterre letett szabadrúgás mögé, és a bal felső sarokba tekert (1-2).

A második félidő is magyar góllal folytatódott. Novothny Soma kapott kiváló labdát a tizenhatoson, majd balról, éles szögből a léc alá lőtt (1-3). A 62. percben Eperjesi hosszú bedobását Novothny Soma a kapust megelőzve belsőzte közelről a hálóba (1-4). Negyed órával a vége előtt megszerezte ötödik gólját a DVTK. Nono jobb oldali szöglete után középen Szarka Ákos emelkedett a legmagasabbra és a hosszú alsó sarokba fejelt (1-5). Tíz perccel a lefújás előtt szépítettek a spanyolok. Egy baloldali beadásra Simon robbant be, belebökött a labdába, ami a hosszú sarokban landolt (2-5). Az utolsó szó azonban a miskolciaké volt, Kilt beadását Mahalek Marcell fejelte a kapuba (2-6).

FK Aktöbe-MTK Budapest 0-2

G.: Kanta (50.), Torghelle (60.)

MTK: Petkovics – Baki, Poór, Vass, Vadnai – Katona (Borbély, 76.) – Vogyicska (Korozmán, 76.), Kanta – Kolomoec, Torghelle, Ramos (Hrepka, 76.).

Az OTP Bank Liga 11. helyén álló MTK Budapest a kazah Aktöbe ellen lejátszotta első törökországi edzőmeccsét. A kék-fehérek Kanta József és Torghelle Sándor találataival kétgólos győzelmet arattak.

Az első félidő elején, kis híján kiállította Torghellét a játékvezető. A találkozó 15. percében az MTK csatára elkésett a becsúszással, a kazah játékos elesett, és a spori piros lapot mutatott fel az MTK Budapest támadójának. Mindenki megállt, a megrökönyödés lett úrrá a magyar játékosokon, amikor a bíró elnézést kért, eltette a pirosat, és előhúzta a sárgát.  Az első játékrész második felében sokkal többet birtokolta a labdát az MTK, de siettette a befejezéseket, így nem tudott gólt szerezni.

Álomajánlat érkezett a legkapósabb magyar játékosért – NB1.hu

A fordulás után egyből megszerezték a vezetést a kék-fehérek. Az 50. percben Vadnai bedobása Kolomoechez került, aki Torghelléhez továbbított. A rutinos támadó lőtt, de a labda kipattant, ám pont Kanta elé, aki jobb belsővel kilőtte a hosszú sarkot (0-1). Tíz perccel később az MTK megszerezte második gólját: Kanta szögletét Ramos „felhőfejessel” küldte kapura, ám a kazah védők hárítani tudtak, de a lecsorgó labdát Torghelle a hálóba kotorta (0-2). A folytatásban a kék-fehérek magabiztosan futballoztak, Petkovicsnak a 76. percben kellett először védenie. A 86. percben még Kolomoec szerezhetett volna gólt, de kazah kapus védeni tudott, így maradt az eredmény már nem változott.