NB IOTP Bank LigaFerencvárosFTCVasasvideós tartalom

Bajnokverés, a tabella élén a jól hajrázó Vasas!

Szabó László - 2016. augusztus 13. szombat 22:24
Budapest – Négyből négy, az összes nemzetközi kupaindulót legyőzte az angyalföldi klub.
Kép forrása: Farkas Zsolt

Az első és a harmadik találkozott a Groupama Arénában, azaz a bajnoki címvédő Ferencváros fogadta az előző idényben az NB I-es tagságát az utolsó fordulóban megőrző Vasast.

Hiányzók itt is ott is akadtak, ráadásul a kezdőbe jelölt Radó András a bemelegítés közben megsérült, így Thomas Dollnak már a legelején változtatnia kellet. A német mester azonban váratlan húzott, hiszen a nemrég még BLSZ II-ben játszó Csernik Kornélt jelölte Radó helyére.

A kényszerű változtatás azonban nem zavarta meg az FTC, hiszen ahogy szokta, rárontott ellenfelére, és főleg a baloldalon vezetett veszélyes támadásokat. Djuricin többször is ziccerbe került, két gól minimum az osztrák csatár lábában maradt. A Vasas azonban nagyon kulturáltan próbált esélyesebb riválisának játékához alkalmazkodni, és sokszor nagyon szép akciót vezetve csillogtatta meg képességeit. A mérkőzés első gólját is az angyalföldi együttes szerezte meg, egy Remili-Vaskó szögletrúgást követően. A Vasas hórihorgas védője mindenkit túlugorva fejelte be idénybeli harmadik gólját. Az FTC jól reagált a vendégek találatára, továbbra is helyzeteket alakított ki a Doll-csapat. Amikor már mindenki elkönyvelte az 1–0-s félidei eredményt, Böde-Nagy Dominik-Trinks összjáték után kiegyenlített a Ferencváros.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első véget ért. Fradi-rohamok, Vasas önfeledt és szervezett védekezés. A játék képe a cseréktől sem változott meg, sőt, Michael Oenning által pályára vezényelt Debreceni Andrásnak egyértelműen az eredmény megőrzése volt a feladata, a lecserélt Remilivel szemben. Az FTC részéről a legtöbbet Nagy Dominik tett azért, hogy megszerezze a vezetést a Ferencváros, de hiába a mozgékony zöld-fehér támadó minden igyekezete a gól csak nem akart összejönni.

Ellenben a Vasasnak igen, miután a hajrában Pavlov könyörtelenül a léc alá bombázott. A végén még akadt lehetősége a Fradinak, de nem szerzett újabb gólt, így a Vasas bajnokveréssel a tabella élére ugrott!

Az FTC elleni sikere pedig egyúttal azt is jelentette, hogy az összes nemzetközi kupaindulót legyőzte a Vasas, ugyanis az eddigi négy győzelmét az előző idény első négy helyezettje ellen szerezte az angyalföldi együttes.

Ferencvárosi TC–Vasas FC 1–2 (1–1). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!