FerencvárosVarga RolandNB I

Akkor is nyertünk volna, ha nincs a kiállítás - mondja a Fradi triplázó játékosa

Hatos Szabolcs - 2017. szeptember 10. vasárnap 08:28
Budapest – Vargának nagyon kellett az első gól szombaton.
Kép forrása: MTI/Kovács Tamás

Nyolc forduló alatt nyolc gólt szerzett, így vezeti az NB I góllövőlistáját a Ferencváros játékosa, Varga Roland, aki a Vasas szombat esti, Üllői úti legyőzéséből (5-2) három találattal vette ki a részét. A lefújást követően az nb1.hu-nak is nyilatkozó labdarúgó azt mondta, az első félidő pontatlanságai miatt bosszús volt, mégis bízott magában, ennek köszönhetően tudott többször is betalálni.

A 2017/2018-as bajnokság 8. fordulójában néhány nap híján öt év elteltével triplázott ismét Varga az élvonalban. A válogatott legutóbbi, Lettország és Portugália elleni világbajnoki-selejtezőin is pályára lépő támadó 2012. szeptember 28-án – még a Győri ETO játékosaként – talált háromszor az aktuális ellenfél kapujába, szombaton viszont a hajrára megfogyatkozó, korábban kétszer vezető Vasas megverésből jócskán kivette a részét. A két akció- és egy büntetőgól közül egyénileg és a csapat számára is kulcsfontosságú volt Varga első, éles szögből, nagy erővel bevitt gólja 2-1-es angyalföldi vezetésnél a 60. percben.

„Nagyon jót tett nekem az a találat, mivel addig nem úgy ment a játék, ahogy szerettem volna. Pontatlan voltam, ez bosszantott is, viszont, nem adtam fel, mentem előre, töretlenül bíztam magamban” – árulta el titkát Varga, aki felvetésünkre, mely szerint sokáig nem volt az igazi a Fradi szombati teljesítménye, úgy reagált, hogy szerinte nem volt probléma a csapat játékával. – Igaz, hogy pontatlanok voltunk, de nekünk voltak lehetőségeink, mi domináltunk. Ha az első félidőben nem is ment olyan jól a játék, mint a másodikban, egy mérkőzés 90 percig tart, egyben az egészet kell nézni – figyelmeztetett Varga.

A találkozó utolsó 20 percére a vendégek Szivacski Donát kiállítása miatt egyel kevesebben maradtak, Varga szerint azonban nem ez döntött a győzelemről. „Ha azonos létszámban folytatjuk, nem biztos, hogy rúgtunk volna öt gólt, de szerintem akkor is mi nyerünk. Hogy miért? Egyszerűen, mert jobban játszottunk” – jelentette ki.

A Ferencváros győzelmével harmadik a Videoton és a Budapest Honvéd mögött, a 9. játéknapon a kispestiek otthonába látogat.

Hatos Szabolcs

Élő közvetítés, a gólok története az NB I 8. fordulójának a szombati meccseiről - NB1.hu