Gyirmót FCGyirmótVasasVasas FCGyirmót-Vasas 1-0

A léc segítette győzelemhez a Gyirmótot a Vasas ellen a 96. percben

Simon Zoltán - 2016. szeptember 21. szerda 20:55
Gyirmót – Filkor Attila hatalmas bombagólja döntötte el a meccset.

Nem alakult ki sok helyzet, vagy inkább lehetőség az első félidőben, de azok legalább emlékezetesek voltak. Paku, bal oldalról elvégzett szabadrúgása után nem sokkal ment el a labda a bal felső sarok fölött, Sallói szép, egyéni alakítás után vette célba 17-ről a bal alsót, de Nagy szépen védett, Remili szabadrúgása után meg már gólt kiálthatott egy-két angyalföldi szurkoló, de Sebők látványos vetődéssel szögletre hárított.

A többi időben, hogy diplomatikus legyen a fogalmazás, azt állítjuk, taktikai csata dúlt a pályán.

Fordulás után jellemző maradt a lövő kedv, Filkor Attila hatalmas, 20 méteres, léc alá csapódó bombájával meg is szerezték a vezetést a hazaiak az 50. percben. Majd az Angyalföldről Gyirmótra került Novák veszélyeztetett 17 méterről. A lökettel azonban nem eresztett ki minden gőzt a támadó, picit később durván szabálytalankodott Vaskóval szemben, egyből villant a piros a 63. percben.

Innentől kezdve a piros-kékek egyre nagyobb fölénybe kerültek, elkeseredetten harcoltak az egyenlítésért, de a hazaiak védelme szervezetten és hősiesen állta a sarat. A 96. percben Pavlov emelése után a léc is a hazaiakat segítette.

A Gyirmót végleg bebizonyította, hogy számolni kell vele, a Vasas lendülete kezd alábbhagyni, de meg kell jegyezni, nagyon gyors sebességről következett be a lassulás.

Gyirmót FC Győr-Vasas FC 1–0 (0–0). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!