A IV. kerületiek zsinórban negyedszerre nyertek

Göbölyös András - 2016. augusztus 17. szerda 20:49
Mezőkövesd – Pintér Attila csapata sem tudta megtörni az Újpest lendületét.
Kép forrása: ujpestfc.hu

A zsinórban három mérkőzést megnyerő Újpest lendületesen kezdte a mérkőzést. A Gyirmót elleni találkozó egyik legjobbja, Balázs Benjámin bekerült a kezdőbe és nagyon aktívan futballozott, az első komolyabb helyzet a nevéhez fűződött, de a hétvégivel ellentétben most tudott a kapuba találni. Az első negyedóra végén Windecker József tesztelte Tomas Tujvelt, de a mezőkövesdi kapus szögletre tornázta az újpesti középpályás 16 méterről leadott tekerését.

A 30. percben megszerezte a vezetést az Újpest. Az utóbbi mérkőzések legjobbja, Enis Bardhi fejelt le egy labdát az érkező Nemanja Andricsnak, akinek közelről nem volt nehéz a kapuba pofoznia a labdát (0-1). A gól után támadásban maradt az Újpest, aminek a hosszabbításban meg is lett az eredménye. A Gyirmót ellen két gólpasszt adó Mohl Dávid végzett el szabadrúgást, ami a kapufán csattant, azonban a kipattanó Souleymane Diarra elé pattant, aki a mezőkövesdi kapuba bombázott (0-2).

A második félidőben jönnie kellett a Mezőkövesdnek, Pintér Attila csapata derekasan próbálkozott. Az 56. percben Marek Strestik fejese kerülte el a kaput, majd egy perccel később Branko Pauljevic bólintása sem hozott eredményt. Újpesti részről a csereként érkező Cseke Benjámin veszélyeztetett egy kemény lövéssel, de Tomas Tujvel megpróbálta meccsben tartani a Mezőkövesdet.

Persze ehhez a hazaiaknak legalább egy szépítő gólt is kellett volna találni, de ez csak nem akart összejönni. Az utolsó húsz percben a Mezőkövesd feljebb tolta a védekezést, így az Újpestnek bőven volt területe kontrázni. A lila-fehérek több veszélyes támadást is vezettek, de a befejezések nem voltak elég pontosak.

Persze ez most senkit nem zavar, aki a lila-fehérekért szorít, ugyanis az idény előtt a komoly gondokkal küszködő Újpestnek sokan azt jósolták, hogy a kiesés ellen fog harcolni, erre most zsinórban négy mérkőzést nyert és ott liheg a Vasas és a Ferencváros nyomában.

Mezőkövesd-Zsóry FC–Újpest FC 0-2 (0-2). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!